Michał Bajor dla wołomińskiego Hospicjum

12 października w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyły się uroczystości związane z X Kampanią Fundacji Hospicyjnej Hospicjum To Też Życie w tym roku dotykającą tematu ?Osierocenia Dzieci i Przeciwdziałania Jego Skutkom?.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości oraz okolicznościowymi wystąpieniami: Starosty Wołomińskiego, Burmistrza Wołomina oraz Kobyłki, a także Radcy prowincjalnego Zgromadzenia Zakonnego Księży Orionistów i Jerzego Mikulskiego ? ojca chrzestnego wołomińskiego Hospicjum.

bajor

Kolejnym punktem spotkania był wykład, który poprowadził ks. Dariusz Czupryński ? Dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej oraz organizator spotkania. Zabrał on głos na temat osierocenia dzieci i przeciwdziałania jego skutkom.Podczas krótkiej przerwy kawowej, można było zapoznać się z wystawą ?50 powodów? zorganizowaną przez ks. Łukasza Mikołajczyka. Zdjęcia ustawione na 14 planszach przedstawiały uczestników (księży, wolontariuszy, niepełnosprawnych) rekolekcji dla osób niepełnosprawnych organizowanych corocznie, w wakacje przez Księży Orionistów w Brańszczyku (Powiat Wyszkowski).

Na finał zaprezentował się znany i ceniony artysta, Michał Bajor. Piosenki, które wykonał pochodzą z jego najnowszej płyty ?Moje podróże? która od 14 października dostępna jest w sklepach.

T.W.