Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Przysuchy w Grabowej zatrzymali do kontroli 18-letniego obywatela Ukrainy. Młody kierowca, jadąc Oplem, ostrzegał innych uczestników ruchu drogowego przed patrolem, w sposób niezgodny z przepisami korzystając ze świateł drogowych. 18 – latek niestety nie przewidział, że wśród nadjeżdżających pojazdów może znaleźć się radiowóz Policji.
W czwartek (11.09) policjanci z przysuskiej drogówki podczas patrolu miejscowości Grabowa (powiat przysuski) mijali kierującego Oplem, który „mrugał” światłami ostrzegając innych kierujących przed patrolem Policji. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierującego do kontroli. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Teraz młody mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie bez wymaganych uprawnień oraz nieprawidłowe korzystanie ze świateł drogowych.
Policjanci przypominają, że ostrzeganie przed kontrolą drogową w taki sposób jest wykroczeniem, a prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy stanowi poważne zagrożenie zarówno dla samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu.
Autor: sierż. Aleksandra Bałtowska / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Opinia biegłych w sprawie zabójstwa 16-letniej Mai. Prokuratura: podejrzany był poczytalny
Zderzenie motocyklistów w Myszyńcu. Apelujemy o ostrożność do kierujących jednośladami
Kolejne groźne zderzenie na DK 92 pod Sochaczewem. Osobówka wpadła w bariery po zderzeniu z ciężarówką
Nietrzeźwy kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w drzewo i zaparkowane samochody – ku przestrodze
Zderzenie 3 pojazdów w Ciechanowie. 1 osoba ranna
Pijana 50-latka wsiadła za kierownice osobówki- miała ponad 2 promile
Groźne zderzenie w Orzeszynie. 28-latka zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w ciężarówkę
44-latek zatrzymany z narkotykami. Usłyszał zarzuty
1,5 promila i próba zamiany miejsc. 23-latka ponownie zatrzymana za jazdę po alkoholu
Slalomem na motorowerze, z trzema dożywotnimi zakazami i ponad 3 promilami. Recydywista trafił do aresztu
Zatrzymany przez „Kobrę” odpowie za kradzież z włamaniem Mercedesa
Blisko kilogram marihuany i nielegalna uprawa konopi – 52-latek zatrzymany
Papierosy i podróbki zabezpieczone przez policjantów. Zatrzymany 34-letni obywatel Indii
Rozpędzonym quadem ruszył na policjanta. 46-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza

