Mistrzowie Polski z Kobyłki

Trzy tytuły mistrzów Polski w trójboju siłowym przywieźli z Kielc zawodnicy Wichru Kobyłka. Do złotych medali dołożyli dwa rekordy kraju oraz I i III miejsce w kategorii open.

W dniach 20-21 maja w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym. Z klubu MKS Wicher Kobyłka wystartowało trzech zawodników i wszyscy zdobyli mistrzowskie tytuły. Jakub Jędrzejewski potwierdził wysoką formę i po zdobyciu przed dwoma tygodniami tytułu mistrza Europy, wywalczył
w gronie juniorów do 16 lat w kat., 59 kg I miejsce z wynikiem 405 kg (przysiad 135, wyciskanie 120
i REKORD POLSKI, martwy ciąg 150 kg), co dało mu III miejsce w kat OPEN do lat 16. Udanie wypadł debiut na zawodach
18- letniego Norberta Jędrzejewskiego, który zajął I miejsce wśród juniorów do lat 20 w kat. do 66 kg
z wynikiem 417,5 kg (przysiad 130 kg, wyciskanie 107,5 kg, martwy ciąg 180 kg).
Swoją przynależność do krajowej czołówki potwierdził Patryk Zaniewski, zajmując I miejsce
w kat. do lat 20 ? 93 kg, z wynikiem 680 kg (przysiad 250 i REKORD POLSKI, wyciskanie 165, martwy ciąg 265). Utytułowany zawodnik Wichru zajął również I miejsce OPEN do lat 20.
? To był bardzo udany start dla naszej ekipy ? powiedział trener Cezary Rzempołuch ? chłopaki potwierdzili wysoką formę wytrzymali presję. Szczególne uznania należą się debiutantowi, Norbertowi Jędrzejewskiemu. Patryk
i Kuba to  reprezentanci Polski
i byli faworytami w swoich kategoriach. Jestem bardzo zadowolony ze startu i z nadzieją czekamy na kolejne. Jednocześnie zapraszamy nowych adeptów trójboju do naszej siłowni na stadionie Wichru przy ul. Napoleona
w Kobyłce. Może dołączą do grona naszych medalistów ? dodaje trener Rzempołuch.