Mleczne Mistrzostwa

3 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi w Wołominie, mieszczącej się przy ulicy Poprzecznej nr 7, odbyły się zawody sportowe ?Mleczne Mistrzostwa Sportowe?.

Zawody miały formułę zawodów szermierczych, w których startowały dzieci niepełnosprawne i pełnosprawne.
Turniej zawodników niepełnosprawnych odbył się w szpadzie, w ramach zasad szermierki na wózkach (zmodyfikowanych na potrzeby turnieju) i był objęty patronatem Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan.
Zawody dzieci pełnosprawnych odbywały się w szabli, w ramach zasad szermierki olimpijskiej
i zostały objęte patronatem Prezesa Agencji Rynku Rolnego Łukasza Hołubowskiego.
Burmistrz Miasta Kobyłka Robert Roguski objął swym patronatem start młodej zawodniczki, mieszkanki Kobyłki, Joanny Makowskiej. W zawodach w szermierce na wózkach prawo startu miały dzieci i młodzież w wieku od 12 do 19 lat z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Start miał formę zawodów koedukacyjnych, w których dzieci rywalizowały ze sobą bez podziału na płeć i rodzaje niepełnosprawności.
W turnieju szablowym obowiązywał podział ze względu na płeć i na kategorie wiekowe.
Różnica w traktowaniu dzieci pełno- i niepełnosprawnych wynika z ilości planowanych zawodników, którzy przyjechali na zawody. Szacowano bowiem, że dzieci niepełnosprawnych będzie zaledwie kilkanaście, a dzieci pełnosprawnych ponad setka.
Wszystkie dzieci, które brały udział w zawodach dostały pamiątkowe dyplomy od organizatora oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Patronów turniejów oraz dodatkowych sponsorów.
Celem działania jest m.in. propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci oraz ich opiekunów.
Mleko i produkty mleczne powinny być obecne w ich codziennej diecie, są źródłem białka, tłuszczu, węglowodanów. Zawierają składniki mineralne takie jak wapń, magnez, potas, fosfor, cynk oraz witaminy A, D, E, K oraz z grupy B. D.
Impreza była dofinansowana z Funduszu Promocji Mleka oraz ze środków Miasta i Gminy Wołomin i Agencji Rynku Rolnego

w oparciu o stronę www organizatorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.