Młodziczki Olimpu za rok mogą być najlepsze

W tegorocznych rozgrywkach wojewódzkich w siatkówce młodziczek (rocznik 1996 i młodsze) zespół Olimpu Tłuszcz zajął 8 miejsce (startowało 36 drużyn). Jest to duże osiągnięcie siatkarek z Tłuszcza zważywszy, że były one o rok młodsze od swoich rywalek.

O niezwykle perspektywicznych siatkarkach Olimpu Tłuszcz pisaliśmy już w tym sezonie kilkakrotnie. Dziewczęta o rok młodsze od górnej granicy wieku w kategorii młodziczek, najpierw przeszły turniej kwalifikacyjny, awansując od razu do I ligi mazowieckiej. W pierwszym ligowym turnieju zajęły świetne 4 miejsce i utrzymały się w gronie najlepszych zespołów województwa. W następnym wprawdzie już to się nie udało, ale grając później w II lidze konsekwentnie zdobywały punkty do ogólnej klasyfikacji mistrzostw Mazowsza. Dzięki temu znalazły się ostatecznie w pierwszej ósemce tej klasyfikacji, wywalczając tym samym prawo do udziału w turnieju barażowym o awans do finałowej czwórki mistrzostw województwa. To już był ogromny sukces tych dziewcząt, przerastający ich przedsezonowe plany i oczekiwania. Turniej barażowy okazał się dla nich zbyt trudną przeszkodą. Nie zdziałały tam one wiele, przegrywając wszystkie 5 meczów. Jednak to, co pokazały w całym sezonie, każe w nich upatrywać jednego z głównych kandydatów do tytułu mistrza Mazowsza młodziczek w przyszłym roku.
Turniej barażowy z udziałem 6 drużyn z miejsc 3 – 8 klasyfikacji po rundzie zasadniczej, którego gospodarzem był MOS Wola Warszawa, rozegrany został w dn. 19 – 20 marca. Na starcie stanęły zespoły ,,13″ Radom, Żbika Pruszków, Ateny Warszawa, Olimpu Tłuszcz oraz dwie ekipy MOS Wola Warszawa. Do turnieju finałowego mistrzostw Mazowsza awans uzyskiwały dwie pierwsze drużyny. Po dwudniowych zmaganiach okazały się nimi zespoły MOS I i MOS II Wola, które wraz z Legionovią Legionowo i Nike Ostrołęka (obie uzyskały wcześniejszy bezpośredni awans) utworzyły finałową czwórkę mistrzostw.
Młodziczki Olimpu przegrały w Warszawie kolejno: ze Żbikiem Pruszków 1:2, z MOS I Wola 0:2, z MOS II Wola 0:2, z Ateną Warszawa 0:2 i z ,,13″ Radom 1:2. Oto skład drużyny z Tłuszcza: Dominika Trojanek (kapitan), Natalia Strumińska, Kamila Kruk, Aleksandra Wachel, Magdalena Jachacy, Weronika Laskowska, Aleksandra Kruk, Sylwia Szcześnik, Natalia Szumska, Olga Łuszczewska. Za rok powinno być o nich głośno.
Trener zespołu Olimpu Mariusz Stępczyński powiedział nam: – Z osiągniętego miejsca w tym sezonie w województwie jestem bardzo zadowolony. Dziewczyny pokazały charakter, wolę walki i duże możliwości na przyszłość. Trzeba będzie to wykorzystać. Korzystając z okazji chciałbym podziękować dyrekcjom Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tłuszczu, a także nauczycielom wychowania fizycznego za okazaną życzliwość, pomoc w treningach, udostępnianie hali sportowej. W szczególności dziękuję Pani Beacie Dzięcioł, Panu Leszkowi Rosie i Panu Waldemarowi Sitkowi. Osobne podziękowania należą się rodzicom tych dziewcząt za ich zaangażowanie i wsparcie, zwłaszcza Państwu Elżbiecie i Tadeuszowi Krukom oraz Państwu Joannie i Grzegorzowi Laskowskim.
W najbliższy weekend 2 – 3 kwietnia w Wołominie rozegrany zostanie ciekawie zapowiadający się turniej 1/8 finału mistrzostw Polski w siatkówce młodzików. Wystartują w nim 4 zespoły: Resovia II Rzeszów, UKS Serbinów, Białystok III i Junior Stolarka Wołomin. Zapraszamy kibiców do gorącego dopingu.

Zbigniew Milewski