Młodzieżowe teatry w ofensywie

Od początku roku szkolnego daje się zauważyć wzmożoną pracę sekcji teatralnych i teatrów działających w Miejskim Domu Kultury w Wołominie.

Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać Teatru ?Piąty Wymiar?, który od wielu lat regularnie dostarcza mieszkańcom Wołomina rozrywki na bardzo wysokim poziomie. Nie jest to jednak jedyny zespół, który odnajduje zamiłowanie w sztuce aktorskiej. Od września pod skrzydłami MDK znalazły się trzy grupy teatralne: ?Studio Katastrofa? prowadzone przez Norberta Rędzie, teatr PaTaTaj, oraz grupa muzyczno-teatralna ?Vistha Vijo?, obie prowadzone przez Piotra Stawskiego, absolwenta Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie, który jednocześnie prowadzi zajęcia teatralne dla najmłodszych. Niespełna miesiąc temu na scenie MDK pojawiła się również grupa młodych osób, które postanowiły zmierzyć się z trudną sztuką musicalu, przygotowując się do adaptacji znanego wszystkim ?Metra?.

301-teatrmdkBardzo krzepiące jest, że wszystkie produkcje teatralne powstające w Miejskim Domu Kultury cieszą się ogromną popularnością, gromadząc na spektaklach pełne sale widzów. Pokazuje to, że zapotrzebowanie wśród mieszkańców Wołomina i okolic na ten właśnie rodzaj sztuki ciągle rośnie.

Plany na ten rok młodzi aktorzy mają bardzo ambitne. Teatr Piąty Wymiar przygotowuje się do premiery ?Krainy Ślepców? George Wells?a?, oraz ?Show Warszawskiego? – widowiska teatralno-muzycznego opartego o muzykę podwórkową, grupa teatralno-muzyczna ?Vistha Vijo? zaprasza 14 lutego na ?Pogotowie Walentynkowe?, teatr PaTaTaj 24 lutego po raz kolejny zaprezentuje ?Rodzinę Idealną?, której premiera odbyła się w styczniu, Studio Katastrofa pracuje natomiast nad sztuką psychologiczną ?Szpital odosobnień?. Tak bogata i zróżnicowana oferta pokazuje jak ambitna i kreatywna młodzież zamieszkuje Wołomin.

Tomasz Wróblewski