Mocna pierwsza liga

Już cztery spotkania zagrali w I lidze seniorzy unihokeja z Zielonki, ale pozostają jeszcze bez zwycięstwa w nowym sezonie. Młodzicy wygrali u siebie turniej Grand Prix.
W pierwszych czterech kolejkach przeciwnikami drużyny MUKS Zielonka były ekipy z Nowego Targu ? mistrz i wicemistrz poprzedniego sezonu. Najpierw beniaminek gościł Górali. W debiucie pierwszoligowym MUKS bliski był sprawienia niespodzianki ? przed długi czas stawiał silny opór wymagającemu rywalowi, lecz w końcówce wygrało doświadczenie gości. Drużyna Górale Nowy Targ zwyciężyła po emocjonującym finiszu 7:6, zaś w drugim spotkaniu nie pozostawiła złudzeń gospodarzom, wygrywając 17:6.
W ostatni weekend do Zielonki przyjechała druga drużyna z Nowego Targu ? Szarotka, czyli aktualny Mistrz Polski. MUKS poległ 3:11 oraz 5:8. W pierwszym meczu wygrał pierwszą tercję, ale w dwóch kolejnych odsłonach rywale przyspieszyli grę i byli bardziej skuteczni, wykorzystują błędy i osłabienia drużyny z Zielonki. Niedzielny mecz był o wiele bardziej wyrównany. Wydaje się, że w meczach z drużynami ze środka tabeli team z Zielonki wcale nie jest skazany na pożarcie.
Podopieczni Stanisława Głowienki, młodzicy UKS Bankówka, wygrali pierwszy z cyklu turniejów Grand Prix, który został rozegrany w hali OKiS w Zielonce. Gospodarze nie okazali się gościnni i wygrali zdecydowanie wszystkie spotkania. Wyniki mówią same za siebie: 11:2, 10:0, 8:2, 8:1. Drugie miejsce w zawodach zdobyła drużyna Nolet Żabi Róg.

PM