Musicalowy wieczór

Marta Boberska wróciła do Kobyłki i wraz z zespołem Astra Consort dała w Miejskim Ośrodku Kultury wspaniały koncert ?Musicalowe Przeboje Wszechczasów?.

Jeszcze niedawno głośno mówiło się o tym, że część Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce zamieni się w bibliotekę. Na szczęście ten absurdalny pomysł przeszedł już do historii i dzięki temu możemy przeżywać niezapomniane wieczory muzyczne w sali widowiskowej MOK. Jestem przekonany, że to wydarzenie udowodniło niedowiarkom, że warto w małych miastach organizować spektakularne imprezy kulturalne. A w Kobyłce coraz częściej słychać nie tylko muzykę klasyczną czy musicalowe hity, lecz także bluesa i rock. Do znudzenia można opowiadać o genialnym sopranie Marty Boberskiej.
Głos solistki Opery Kameralnej mogliśmy słyszeć już w tym roku podczas inauguracyjnego koncertu festiwalu ?Perła Baroku?.
Powrót do Kobyłki był ponownym spotkaniem ze wspaniałą publicznością, którą w wywiadach tak chwaliła Marta Boberska. Koncert ?Musicalowe Przeboje Wszechczasów? był inny pod względem tematycznym, choć również mogliśmy usłyszeć Haendla czy Mozarta. Były więc ?smaczki? dla koneserów opery, lecz główną część koncertu stanowiły genialne wykonania słynnych musicalowych hitów. Usłyszeliśmy ?Tonight? autorstwa Leonarda Bernsteina z obsypanego Oskarami filmu Jerome?a Robbinsa i Roberta Wise?a i klasycznego musicalu broadwayowskiego ?West Side Story?. ?When You Wish Upon a Star? to chyba najbardziej rozpoznawalna melodia z filmów Walta Disneya, pochodząca z klasycznego przeboju ?Pinokio? (1941). ?Over the Rainbow? to już absolutny klasyk z ?Czarnoksiężnika z krainy Oz? (1939) Victora Fleminga z młodziutką Judy Garland. ?Memory? to hit z musicalu ?Cats?, wystawianego również w naszym Teatrze Roma, do którego muzykę napisał wielki Andrew Lloyd Webber. I w końcu temat z ?Pięknej i bestii? – nagrodzona Oskarem piosenka z najpiękniejszego chyba disneyowskiego przeboju. Wieczór miał zakończyć Santori i ?Time to Say Goodbye?, ale nie mogło obyć się bez bisu.
Był to wieczór w dużej części lekki pod względem repertuarowym, dzięki czemu trafiał właściwie do każdego odbiorcy. Z pewnością interpretacje znanych utworów operowych i musicalowych autorstwa Marty Boberskiej i zespołu Astra Consort pozostaną w naszej pamięci na długo. Gratulacje dla pani Anny Szarek-Lisiewicz za organizację wieczoru. Podziękowania dla mecenasów koncertu: ARS Developer Boguszewscy i ?GLASS? Elżbiety Orych. My, skromni słuchacze, czekamy na kolejne muzyczne wydarzenia.

Marcin Pieńkowski