Najpierw Kobyłka, później Japonia

Kolejny muzyczny prezent przygotowali Anna Szarek-Lisiewicz i Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce. 15 października w sali MOK usłyszymy ponownie przepiękny sopran Marty Boberskiej.

Po raz pierwszy Martę Boberską mieliśmy okazję wysłuchać podczas inauguracyjnego koncertu międzynarodowego festiwalu ?Perła baroku?. Rozpisywaliśmy się wtedy o cudownym połączeniu jednego z najpiękniejszych polskich sopranów z subtelnymi dźwiękami harfy, na której grała tego niezapomnianego wieczoru Urszula Nowakowska. Annie Szarek-Lisiewicz ponownie udało się zaprosić Martę Boberską do Kobyłki. Koncert w Miejskim Ośrodku Kultury (sala na piętrze) zapowiada się niezwykle atrakcyjnie i niepowtarzalnie, wszak to jedyny koncert, jaki Marta Boberska da, wraz z towarzyszącym jej kwintetem Astra Consort, przed wyjazdem na tournee do Japonii. Kobyłka może czuć się po raz kolejny wyróżniona.
Prawykonanie recitalu Marty Boberskiej odbędzie się 15 października o 19.30. Koneserzy wielkiej muzyki już teraz mogą zacierać ręce, wszak w sali MOK będą mogli wysłuchać po raz pierwszy wykonywanego repertuaru ?Musicalowe przeboje wszechczasów? (w Japonii koncert będzie nosił tytuł ?Maria?). Będzie to jedyny koncert, jaki Marta Boberska i Astra Consort (dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela i fortepian) dadzą przed polską publicznością przed występami w Japonii w salach nawet na ponad 2000 miejsc, w tym w legendarnej Shinjuku Bunka Center w Tokio. Tournee artyści rozpoczynają 21 października.
Podczas koncertu usłyszymy motywy z kultowych musicali broadwayowskich, często przenoszonych na ekran: ?West Side Story? Loeonarda Bernsteina (oskarowy film Roberta Wise?a i Jerome?a Robbinsa), a także ?Koty? i ?Upiór w operze? giganta musicalu Andrew Lloyda Webbera. Pośród wspaniałych melodii znajdą się niezapomniane utwory z klasycznych animacji Walta Disneya (?Pinokio? i ?Piękna i bestia?), a także z jednego z najsłynniejszych filmowych musicali wszechczasów ?Czarnoksiężnika z krainy Oz? Victora Fleminga. Nie zabraknie interpretacji klasyki w wykonaniu Marty Boberskiej. Usłyszymy między innymi arie Haendla i Mozarta, a także motywy z filmu ?1900: człowiek ? legenda? Giuseppe Tornatore, autorstwa mistrza muzyki filmowej Ennio Morricone.
W sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce zaplanowano około 120 miejsc siedzących. Wejściówki na koncert, będące jednocześnie cegiełkami na rzecz rozwoju wydarzeń muzycznych w Kobyłce, w cenie 10 zł będą dostępne na 45 minut przed koncertem. Rezerwacji można dokonywać od poniedziałku do soboty pod numerem tel. 509 66 55 71, w godzinach 10-17. Rezerwacje nieodebrane powrócą do sprzedaży na 20 minut przed koncertem. Dzieci i młodzież szkolna na podstawie legitymacji może wysłuchać koncertu bezpłatnie. Organizatorem jest Anna Szarek ? Lisiewicz/Best Art Promotion, zaś współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce. Sponsorami wydarzenia są firmy ?GLASS? Elżbieta Orych oraz ARS Developer Artur Boguszewski.

Marcin Pieńkowski