103 lata temu Polska odzyskała niepodległość. Dla Polaków, dla patriotów, to była wielka chwila, kraj ogarnął nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu – pisał o tym Jędrzej Moraczewski w taki sposób ?Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma ich. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze!?.
Burmistrz Edyta Zbieć złożyła kwiaty pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę w towarzystwie wiceburmistrz Katarzyny Rostek, sekretarz Małgorzaty Murawskiej oraz dyrektor Agnieszki Kacprzak i dyrektor Sylwii Carzyńskiej.
?Bo wolność – to wśród mądrych ludzi żyć. Widzieć dobroć w ich oczach i szczęście. (?) A wolność to królestwo dobrych słów. Mądrych myśli, pięknych snów. To wiara w ludzi? – ten cytat Marka Grechuty z utworu ?Wolność? towarzyszył uczestnikom uroczystości na Placu 15 Sierpnia.
Podczas uroczystości byli także obecni dyrektorzy jednostek organizacyjnych Miasta, przedstawiciele Rady Miasta Kobyłka, Ochotniczej Straży Pożarnej, Harcerze, przedstawiciele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń, a także Honorowy Obywatel Miasta Kobyłka Oskar Czarnik.
Więcej informacji z Kobyłki
324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej
Kobyłka – 20 czerwca – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy
Zabiegi pielęgnacyjne przy pomniku przyrody w Kobyłce. Lipa przy ul. Chałubińskiego pod opieką specjalistów
MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!
Kobyłka – Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy
Weekend w Kobyłce / 12-14 czerwca
Kobyłka – Rusza nabór na stanowisko dyrektora żłobka „Wesoły Konik”
Kobyłka z trzema dotacjami z Mazowsza. Pieniądze trafią do strażaków, seniorów i na odnowienie kapliczki
Seniorzy z Kobyłki zakończyli rok akademicki
