Nasi na Mistrzostwach Europy U16 i U22

Tarnowskie Góry i Bytom na kilka dni stały się europejskim centrum Karate Shinkyokushin. Właśnie tu w dniach 27-28 listopada przeprowadzone zostały Mistrzostwa Europy Kadetów U16 i Młodzieżowców U22.W turnieju wystąpiło 289 zawodników z 18 krajów, prezentujących bardzo wysoki poziom wyszkolenia. Polska Kadra zdobyła łącznie 17 medali. Pierwszego dnia turnieju zawodnicy reprezentujący nasz kraj w konkurencji kata zdominowali rywalizację zajmując pierwsze trzy miejsca w kategorii mężczyzn U22. Mistrzem Europy w kata został Filip Szeller (Krosno), Wicemistrzem Mateusz Golomb (Opole), a brązowym medalistą Michał Karpowicz (Suwałki).
W piątek oprócz kata odbył się także turniej kumite kadetów. Na podium stanęło dziewięciu polskich zawodników. Srebrne medale zdobyli: Julia Kędzierska (Szczytno) w kategorii wagowej -50kg i Oskar Sosnowski (Ełk) -55kg, a brązowe: Natalia Korzec (Tarnów) -60kg, Daria Starzec (Tarnów) -65kg, Kuba Pałaszewski (Radzymin) -50kg, Michał Kamiński (Krosno) -65kg, Kacper Celmer (Konstancin Jeziorna) -70kg, Michał Bekisz (Konstancin Jeziorna) -75kg oraz Sebastian Słowikowski (Ostrołęka) -75kg. Niestety nikomu nie udało się sięgnąć po najcenniejsze trofeum.
Drugiego dnia zawodów do walki o tytuły najlepszych zawodników kontynentu przystąpili młodzieżowcy. Mogliśmy oglądać bardzo dobre walki z udziałem naszych zawodników, którym udało się wywalczyć pięć medali. Do finałów dotarli Mateusz Kaptur (Warszawa), w najcięższej kategorii, i Adrian Staszewski (Szczytno) w kategorii wagowej do -65 kg. W ostatnich pojedynkach musieli niestety uznać wyższość rywali i obaj zakończyli turniej z tytułami Wicemistrzów Europy. Trzy kolejne medale, w kolorze brązowym, zdobyli: Damian Jaśkiewicz (Tarnowskie Góry) -65kg, Tomasz Bodzioch (Warszawa) -80kg i Grzegorz Bartman (Brzozów) -85kg. W turnieju startowali jeszcze dwaj nasi klubowicze Piotr Remisz kat do 70 kg i Podlecki Maks -55 kg.