Nasza warszawska kapela

Warszawa w muzycznej odsłonie czyli koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka w MDK Wołomin. Dwudziestolecie międzywojenne to niezwykle ważny okres historyczny dla Polski. W nowym, odrodzonym i wolnym państwie zaczęła rozwijać się nauka, technika i kultura. To czasy, w których ludzie spotykali się w kawiarniach słuchając poetów oraz tańcząc przy muzyce granej na żywo.W minioną sobotę, 11 marca, sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Wołominie zamieniła się w uliczkę przedwojennej Warszawy a widzowie przenieśli się do tamtej epoki aby móc posłuchać pięknych utworów.
W muzyczną podróż po latach 20-tych i 30-tych poprzedniego stulecia zabrała nas Warszawska Kapela z Targówka.
Podczas koncert pt. ?Moim Szczęściem jest Warszawa? usłyszeliśmy klasyczne piosenki z repertuaru m.in. Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo oraz utwory w aranżacjach muzyków z Kapeli.
Oddech i przerwy między piosenkami zapełniał znany aktor ? Cezary Szczygielski, który w zabawny sposób opowiadał anegdoty z okresu międzywojennego.
Prawie dwugodzinny koncert to była piękna podróż w czasie, podczas której widzowie mogli zakochać się w muzyce pochodzącej z warszawskich przedwojennych kawiarenek.
Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców- mamy nadzieję, że Warszawska Kapela z Targówka jeszcze nie raz zagra w MDK wszak znamy ją nie od dziś…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.