Trzy niezwykłe dni w Markach

indeks

W drugi czerwcowy weekend Marki będą świętować 50-lecia nadania praw miejskich. To okazja do koncertów, zabaw i wydarzeń artystycznych. Nikt nie będzie się nudził!
W dniach 9,10 i 11 czerwca Miasto Marki zaprasza na wyjątkowe i niepowtarzalne święto. Pięćdziesiąt lat temu Marki, które dziś liczą sobie ponad 30 tysięcy mieszkańców, otrzymały prawa miejskie. Z tej okazji samorząd przygotowuje trzy dni pełne atrakcji.
– 9 czerwca Marki zapraszają na koncert Alicji Węgorzewskiej, znanej śpiewaczki operowej, oraz na uroczystą sesję Rady Miasta, na której zostaną uhonorowane osoby szczególnie zasłużone w historii Marek.

Alicja Wegorzewska-Whiskerd; 
Inauguracja Roku Chopina na Wêgrzech - uroczysty koncert "Piesni Chopina"
w wykonaniu Alicji Wegorzewskiej-Whiskerd i Alexa Szilasi w Muzeum Sztuk Pieknych w Budapeszcie (13-14.02.2010), 2010.02.14; fot. J. Maciej Goliszewski / EPOKA
Alicja Wegorzewska-Whiskerd;
Inauguracja Roku Chopina na Wêgrzech – uroczysty koncert „Piesni Chopina”
w wykonaniu Alicji Wegorzewskiej-Whiskerd i Alexa Szilasi
w Muzeum Sztuk Pieknych w Budapeszcie (13-14.02.2010), 2010.02.14;
fot. J. Maciej Goliszewski / EPOKA

– 10 czerwca uroczystości przeniosą się na stadion miejski przy Wspólnej 12. Tu najpierw będzie królować sport (m.in. zawody rodzinne), a później – muzyka disco dance. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Power Play.
– 11 czerwca gospodarzem niedzielnej uroczystości będzie Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, który przygotuje koncerty (m.in. Poparzeni Kawą Trzy), pokazy, występy teatralne, a także zaprosi do wspólnego przygotowania muralu. Pod wieczór zaplanowano wydarzenie-niespodziankę, jakiej jeszcze nie było w Markach.
– Dlatego zapewniamy, że warto być z nami przez cały trzy dni. Nie ma mowy o nudzie, a każdy uczestnik naszych wydarzeń znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.