Nocny Marek dobiegł do mety po raz drugi

W sobotę, 27 czerwca, Marki stały się sportową stolicą powiatu wołomińskiego, a wszystko za sprawą drugiej edycji imprezy biegowej pod nazwą ?Nocny Marek?.Biegi dziecięce, zawody nordic walking oraz nocny bieg główny na 10 km ? takie atrakcje sportowe czekały na wszystkich przybyłych do Marek na stadion miejski przy ul. Wspólnej. Już od godziny 14:00 na stadionie funkcjonowało biuro zawodów, które sprawnie wydawało numery i pakiety startowe uczestnikom. W tym, tak jak w poprzednim roku, wolontariusze mieli pełne ręce roboty. W biegach dziecięcych zarezerwowano 200 numerów, w marszu z kijkami prawie 30, natomiast na bieg główny zapisało się 500 osób, a kolejni chętni czekali w kolejce w dniu zawodów na możliwość dopisania się do listy startowej.
? To ogromnie budujące, że organizowane przez nas wydarzenie cieszy się tak wielką popularnością. Idąc za ciosem i słuchając pozytywnych komentarzy, postanowiliśmy w tym roku zwiększyć liczbę uczestników. Jak się okazało, zainteresowanie Nocnym Markiem było tak duże, że i tak niektórzy do ostatniej chwili nie byli pewni startu w rywalizacji ? komentuje Dariusz Pietrucha, prezes Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego ? głównego organizatora biegu.
Sportowe zmagania rozpoczęły się tuż po godzinie 17:00. W pierwszym wyścigu udział wzięły najmłodsze dzieci, które raczkując pokonały dystans 20 metrów. Następnie rozegrano zawody na czterech dystansach 200, 400, 800 i 1200 metrów. Każdy uczestnik biegów dziecięcych i młodzieżowych otrzymał medal, który (mamy nadzieję) będzie mobilizował młode pokolenie do dalszego uprawiania sportu.
O godz. 18:30 ze stadionu wyruszyli pasjonaci marszu nordic walking, którzy rywalizowali ze sobą na pięcio kilometrowej trasie biegnącej mareckimi ulicami oraz lasem w okolicach Horowej Góry. Najszybszym mężczyzną okazał się Jan Jezierski, natomiast wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Rejmentowska.
Kulminacją sportowej walki był dziesięciokilometrowy bieg główny po ulicach Marek, który wystartował o godzinie 21:00. Trasa była różnorodna, biegła zarówno ulicami wyasfaltowanymi, jak i wykonanymi z destruktu. Biegacze przetestowali również nowe alejki w parku miejskim. Zwycięzcą biegu podobnie, jak w ubiegłym roku, okazał się Artur Jabłoński z czasem 33:06. Wśród kobiet tryumfowała Emilia Zielińska z czasem 40:36. Organizatorzy biegu przygotowali również puchary dla najszybszego mieszkańca Marek, najszybszego biegacza o imieniu Marek, a także dla najszybszego samorządowca, których w tym roku wystartowało kilkunastu, m.in. burmistrz Marek Jacek Orych oraz burmistrz Białołęki Piotr Jaworski.
Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów oraz wielu instytucji, którym należą się ogromne podziękowania za pomoc w organizacji biegu. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem burmistrza Miasta Marki. Nad zabezpieczeniem trasy czuwali funkcjonariusze policji, strażacy z mareckiej OSP, harcerze z 62 szczepu harcerskiego ?Polanie?, Grupa Medyczna OSP Ładzyń oraz wielu wolontariuszy, których ciężko zliczyć. To dzięki ich wielotygodniowej pracy największa impreza biegowa powiatu wołomińskiego mogła się odbyć. Podbudowani sukcesem już dziś zapraszamy na kolejną edycję Nocnego Marka w przyszłym roku w ostatnią sobotę czerwca.

Mareckie Stowarzyszenie
Gospodarcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.