Nowy sezon z Teatrem Muzyki i Tańca

Ruszył drugi sezon Teatru Tańca i Muzyki Powiatu Wołomińskiego w rozszerzonym i odświeżonym składzie. W nowym roku szkolnym ? kolejne wyzwania. Zespół teatru opracowuje przedstawienia o charakterze edukacyjnym z ciekawym libretto – jedno z nich to ?Czerwony Kapturek? – kierowany nie tylko do najmłodszych dzieci. Musical ?Plej Brodłej? zobaczyło już wielu.

Wczoraj, w środę, kilkudziesięciu kandydatów stawiło na casting w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości – Galerii przy Fabryczce. Zaproszenie organizatorzy skierowali do miłośników muzyki i tańca. Do dzieci i młodzieży lubiących śpiew i taniec wysłano zaproszenia kierując je do 82 szkół z całego powiatu wołomińskiego. Po przesłuchaniach i pokazach wybrano 16 osób, które dołączyły do utworzonego w ubiegłym roku szkolnym zespołu Teatru Tańca i Muzyki Powiatu Wołomińskiego.

W rozpoczynającym się sezonie, wspólne z nowymi aktorami, teatr będzie wystawiał musical ?Plej Brodłej? nad którym pracowano w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że jest to historia grupy młodych ludzi z pasją, którzy dostają szansę zaistnienia w telewizyjnym show – generalnie problem był tylko jeden – czas, gdyż na przygotowania do występów były tylko dwa dni. Czy dali radę? O tym przekonali się już ci, którzy w poprzednim sezonie oglądali ?Plej Brodłej? na deskach scen powiatu Wołomińskiego i Warszawy. W nowym składzie zespół zmierzy się z kolejnymi wyzwaniami. Nowi członkowie mają się już od kogo uczyć, a na tych z doświadczeniem spoczywa obowiązek podzielenia się nabytą wiedzą i doświadczeniem.

Zespół opiekujących się Teatrem dorosłych profesjonalistów opracowuje już nowe przedstawienia, które podobnie ?Plej Brodłej? autorstwa Marcina Pieńkowskiego będą miały charakter edukacyjny, miejmy nadzieję, z równie ciekawym libretto. Jeden z przygotowywanych musicali opiera się na bazie bajki ?Czerwony Kapturek?. Przekaz będzie kierowany jednak nie tylko do najmłodszych dzieci. Jak się dowiedzieliśmy Teatr w tym sezonie planuje zaistnieć na Maratonie Teatralnym w Zielonce. Organizatorzy ?Teatru Tańca i Muzyki? to Starostwo Powiatowe w Wołominie i Szkoła Tańca Anny Głogowskiej – dyrektora artystycznego przedsięwzięcia. Koordynatorem produkcji z ramienia starostwa jest Andrzej Zbyszyński.

Redakcja ?Życia? kibicuje zespołowi. O pracy Teatru i planowanych spektaklach będziemy informowali na bieżąco.

Opracowanie Teresa Urbanowska,
na podstawie materiałów Starostwa