Nuctech inwestuje w Kobyłce

IMGP3787

W poniedziałek, 25 września 2017 w Kobyłce wmurowany został kamień węgielny pod nowy zakład produkcyjno-biurowy – jedyny taki zakład w Europie i czwarty na świecie.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład w Kobyłce uczestniczyli: JE Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce – p. Xu Jian, Prezes Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – p. Tomasz Pisula, Ekspert ds. Inwestycji i Rozwoju w Min. Rozwoju – p. Krzysztof Michalski, Główny Specjalista Biura Współpracy i Promocji Gospodarczej Kancelarii Marszałka Woje Mazowieckiego – p. Mariusz Rukat, Starosta Wołomiński – p. Kazimierz Rakowski, burmistrz Miasta Kobyłka – p. Robert Roguski ks. Jarosław Wyszomierski z parafii Świętej Trójcy w Kobyłce oraz partnerzy, przedstawiciele firm współpracujących, klienci i pracownicy. Generalnego wykonawcę, Budimex, reprezentował p. Jakub Nagraba, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Wschód.
Gospodarzem uroczystości był p. Wang Weidon, Prezes Zarządu Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z.o.o. i v-ce Prezes Nuctech Co. Ltd.
Po odczytaniu Aktu Erekcyjnego, nastąpiło jego uroczyste podpisanie, wmurowanie i poświęcenie ‘kamienia. Uroczystość uświetniła swoim występem Miejska Orkiestra Dęta z Kobyłki.
W Kobyłce powstaje nowy obiekt przemysłowo-biurowy o łącznej powierzchni blisko 6000 m2 W nowym zakładzie produkowane będą urządzenia skanujące typu cargo – mobilne, stacjonarne i kolejowe. Powstaną stanowiska pracy, dostosowane do specyfiki produkcji i do nowych technologii. Poprawią się warunki wykonywania pracy, a co za tym idzie, wzrośnie jej jakość oraz prestiż i zadowolenie załogi.

2017-09-28_144603
Dotychczas, od 2008 r. produkcja urządzeń skanujących odbywała się w halach wynajętych od Przemysłowego Instytutu Maszyn Budowlanych (PIMB) i zaadaptowanych do potrzeb procesu produkcji Nuctech. W latach 2015 – 2016 hale zostały zmodernizowane.
Po uruchomieniu nowego zakładu, dotychczas użytkowane hale będą nadal wykorzystywane jako dodatkowa przestrzeń produkcyjno-magazynowa.
Zakład produkcyjny w Kobyłce to jedyny tego typu zakład Nuctech w Europie i jeden z czterech na świecie, po centrali w Chinach oraz zakładach w Dubaju i Brazylii.
– Po 13 latach rozwoju w Polsce staliśmy się nie tylko pierwszą zagraniczną bazą produkcyjną Nuctech Technology, ale i największą” – powiedział pan Wang Weidong
Zakończenie budowy planowane jest na połowę 2018 r. W nowym zakładzie powstaną nowoczesne stanowiska montażowe, biurowe, będzie też przestrzeń na badania i rozwój.
Nowy zakład w Kobyłce będzie zaopatrywał w urządzenia skanujące i zintegrowane rozwiązania technologiczne klientów z obszaru EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Inwestycja w Kobyłce jest kluczowa z punktu widzenia strategii rozwoju firmy Nuctech.
Realizacja inwestycji przyniesie wymierne korzyści dla polskiego przemysłu poprzez transfer unikalnych, nowoczesnych technologii. Stworzy możliwości rozwoju zawodowego dla obecnej i przyszłej kadry technicznej Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. Będzie generowała także nowe miejsca pracy. Wpłynie pozytywnie na wzmocnienie współpracy z dostawcami, kooperantami oraz na codzienne relacje z lokalną społecznością.
Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o., realizując politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Aktywnie wspiera Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce i licznie organizowane przez miasto lokalne wydarzenia. Jest ważnym sponsorem klubu sportowego Wicher Kobyłka, angażując się znacząco w różne jego inicjatywy: Akademię Piłkarską MKS Wicher Kobyłka, „Wicher Cup” – coroczny, ogólnopolski turniej piłkarski dla 10-latków czy finał Pucharu Polski w kick-boxingu w formule low kick.
Powstanie zakładu w Kobyłce promuje szeroko rozumianą międzynarodową współpracę gospodarczą.
– Firma Nuctech Warsaw jest świetnym przykładem chińskiej technologii, polskiego wykonania i świadczenia usług dla Unii Europejskiej” – powiedział JE, Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, p. Xu Jian

Materiały prasowe: Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.