Uroczysta zbiórka funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, z okazji 104 rocznicy powołania Policji Państwowej, odbyła się w poniedziałek w Powiatowym Centrum Kultury „Fabryczka” w Wołominie. Był to wyjątkowy czas wyróżnień, wręczania awansów i odznaczeń.
Oficjalne obchody z okazji 104 rocznicy powstania Policji Państwowej odbyły się wczoraj, w Powiatowym Centrum Kultury „Fabryczka” w Wołominie. Dowódca uroczystości złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystej zbiórki gościowi honorowemu – Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji inspektorowi Konradowi Chmielewskiemu.
Następnie po powitaniu zaproszonych gości przybyłych na uroczystość, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Wołominie inspektor Marek Ujazda, który podziękował wszystkim funkcjonariuszom za trud i zaangażowanie w codzienną służbę. Życzył sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz satysfakcji z pełnionej służby. Wyrazy wdzięczności skierował także do rodzin wyróżnionych policjantów oraz pracowników Policji za wsparcie i zrozumienie, jakim ich obdarzają. Zaznaczył, że dzięki współpracy mundurowych z pracownikami cywilnymi, jesteśmy formacją działająca w sposób profesjonalny i skuteczny.
Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie 73 policjantom: 2 w korpusie oficerów starszych, 1 w korpusie oficerów młodszych, 32 w korpusie aspirantów, 20 w korpusie podoficerów, 18 w korpusie szeregowych. Medalami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Stołecznej Policji wyróżnionych zostało 7 funkcjonariuszy.
Podczas przemówień okolicznościowych głos zabrał Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Michał Prószyński oraz Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego Piotr Borczyński. Obchody rocznicy powstania Policji Państwowej podsumował Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Konrad Chmielewski.
W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Prokuratury Rejonowej i Sądu Rejonowego w Wołominie, dyrektorzy instytucji, zakładów pracy, placówek oświatowych oraz fundacji znajdujących się na terenie powiatu wołomińskiego.
Po zakończeniu części oficjalnej, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie inspektor Marek Ujazda, wręczył statuetkę Pani Prezes Fundacji „Daj Mi Skrzydła” za wsparcie w dziedzinie promocji policji.
Składamy serdeczne podziękowania współorganizatorowi Staroście Powiatu Wołomińskiego Adamowi Lubiakowi, Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury „Fabryczka” w Wołominie Katarzynie Rutkowskiej oraz pracownikom, za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości Święta Policji.
Wszystkim awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w codziennej służbie na rzecz wołomińskiej społeczności.
KPP w Wołominie / młodszy aspirant Monika Kaczyńska
Więcej wiadomości z Mazowsza
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR
Niewybuchy w ziemiach Mazowsza
Policja poszukuje świadków potrącenia pieszej ze skutkiem śmiertelnym
Uwaga na oszustów podszywających się pod Zastępcę Dyrektora Biura Kryminalnego KGP
Ciężarówka na boku na DK92
Wyrok Sądu w sprawie Marzeny K., matki niepełnosprawnego Kacpra oskarżonej o usiłowanie zabójstwa
Tragiczny wypadek na DK50















