Odpręż i zrelaksuj swoje ciało

Zdrowy i promienny wygląd to marzenie wielu z nas. Jeżeli zależy nam na gładkiej i pięknej skórze, musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Zadbajmy o ciało i sprawmy sobie niezapomniane doznania.

Skóra i jej piękny wygląd to nie tylko sprawa kosmetyków, dlatego warto mieć na uwadze także inne czynniki, które mogą pomóc w uzyskaniu promiennego wyglądu.

 

Sen

To właśnie sen może okazać się idealnym rozwiązaniem dla zmęczonego ciała. Dzienne zapotrzebowanie na sen jest sprawą indywidualną, jednak jak pokazują statystyki, przeciętnie liczba ta wynosi osiem godzin. Wypoczęte, zrelaksowane ciało jest bardzo ważne. Sen jest naturalnym kosmetykiem, który niezbędny jest do życia i prawidłowego funkcjonowania. To on jest funkcją fizjologiczną pozwalającą utrzymać w dobrej kondycji ciało, umysł i duszę. To podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia. Brak snu może powodować szereg niemiłych skutków dla naszego organizmu i przyczynić się do niepotrzebnych zaburzeń. Dlatego pamiętajmy o tym, że sen jest potrzebny za równo dla naszego zdrowia, jak i wyglądu.

? Sen może okazać się balsamem zarówno dla naszego ciała, jak i duszy. Możemy poczuć się odprężeni i zrelaksowani. Głęboki sen może poprawiać jakość naszego życia. Wypoczywając, sprawiamy, że poprawia się nasz nastrój, zwiększa się efektywność uczenia, zwiększają się zdolności twórcze, naśladowcze oraz koncentracyjne ? mówi ekspert z portalu PoProstuZdrowo.pl.

 

Mniej stresu

Stres ma duży wpływ na zdrowie i na kondycję naszego ciała. Pozwólmy sobie na więcej chwil, w których możemy się zrelaksować oraz uśmiechać. Postawmy na chwile relaksu, które pomogą odzyskać energię i witalność naszej skórze. Dobrym sposobem na zregenerowanie się mogą być masaże oraz specjalne peelingi. To one poprawią ogólny stan zdrowia skóry, regenerują i dodadzą elastyczności. Dzięki komfortowym zabiegom na ciało możemy przywrócić promienny blask naszej skórze.

? Wygładzający bądź relaksujący peeling może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które są zestresowane i brakuje im momentu na odpoczynek. Dzięki zabiegom możemy pozwolić sobie na chwilę relaksu i ukojenia, a napiętą skórę pozostawić w aksamitnym dotyku ? mówi kosmetyczka Wioletta Inglot z Instytutu Urody Beautebar.

 

Ćwiczenia fizyczne

Piękne i jędrne ciało to kwestia dobrania odpowiednich ćwiczeń i przestrzegania kilku zasad. Najważniejsze to znaleźć dla siebie te odpowiednie. Możemy wybrać się na fitness lub skorzystać z aktywności fizycznej na dworze. Pomocny w tej kwestii może okazać się rower lub jogging. Uprawianie sportu, prowadzenie zdrowego trybu życia pomagają nam uzyskać wymarzoną sylwetkę.

 

Dieta

Zbilansowana dieta może pomóc również w odzyskaniu zgubionej formy i nadać naszemu ciału nowe, jędrne kształty. Postawmy na zbilansowaną dietę i zdrowe jedzenie, aby nasza skóra nabrała promiennego kolorytu. Jeśli nie umiesz poradzić sobie z doborem odpowiedniej diety, to z myślą o takich osobach portal PoProstuZdrowo.pl przygotował internetowy kalkulator dietetyczny, który ułatwi stworzenie najlepszej bazy żywieniowej dla organizmu. Jest idealnym rozwiązaniem, aby usprawnić kontrolowanie spożywanych kalorii oraz składników odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania.

Kinga Litwińczuk