Ogólnopolski Kurs Sędziowski Tang Soo Do

14 stycznia w Zielonce odbył się Ogólnopolski Kurs Sędziowski Polskiej Federacji Tang Soo Do. W kursie wzięli udział przedstawiciele ośrodków Tang Soo Do z całej Polski, m.in. z Zielonki, Puław, Góry Kalwarii, Stanisławowa i Przysuchy.

Kurs poprowadził sędzia główny i sekretarz Polskiej Federacji Tang Soo Do Marek Czapka. Szkolenie obejmowało całość funkcjonowania sędziego podczas zawodów tej koreańskiej sztuki walki. Konkurencje rozgrywane na turniejach to między innymi formy tradycyjne, pokazy z bronią, łamanie desek, walki przerywane (semi contakt), walki ciągłe (lowkick). Szkolenie składało się z dwóch części: część teoretyczna odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Zielonce, miała na celu zapoznanie przyszłych sędziów z regulaminem sportowym PF TSD; część praktyczna polegała na przećwiczeniu nowo zdobytych umiejętności podczas prawdziwych walk i odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonce.

? Szkolenie przygotowane przez ośrodek Tang Soo Do w Zielonce przebiegło bardzo sprawnie i jest przejawem wysokiego profesjonalizmu Mazowieckiego Centrum Tang Soo Do. Chciałem poinformować, że ośrodek stara się o organizację Pucharu Polski Tang Soo Do. Będzie to już druga edycja tej imprezy. Rok temu w Pucharze Polski, który odbył się w Przysusze (koło Radomia), wzięło udział 150 zawodników z całego kraju, reprezentujących przekrój niemal wszystkich rodzajów sztuk walk, takich jak karate, taekwondo, kick boxing i kung-fu ? powiedział Marek Czapka.

Chcielibyśmy podziękować Urzędowi Miasta w Zielonce za wsparcie w organizacji naszego szkolenia. Więcej informacji na stronie http://tsd-zielonka.manifo.com.

Michał Majewski ? prezes Mazowieckiego Centrum Tang Soo Do