Orkiestry dęte poszukiwane

Nie może się bez nich obejść żadne lokalne wydarzenie, zachwycają kreatywnością, niebanalnymi aranżacjami utworów klasycznych czy hitów z czołówki list przebojów, do tego fantastycznie radzą sobie z układami choreograficznymi ? orkiestry dęte. Już po raz czwarty Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich na Mazowszu szuka tej najlepszej. Zgłoszenia można składać do 28 lipca br.

W poprzedniej edycji do konkursu zgłosiło się 12 mazowieckich orkiestr. Wśród laureatów znalazły się m.in Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza, Gminna Orkiestra ze Starej Białej oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Jońca. W tym roku dołączą do tego zaszczytnego grona kolejne orkiestry. Do rywalizacji mogą stanąć orkiestry dęte z Mazowsza, działające przy gminach, remizach czy ośrodkach kultury. Liczy się talent i pasja ? szukamy orkiestry, która czaruje brzmieniem, jest charyzmatyczna i doskonale bawi publiczność. Dodatkowo orkiestry muszą udokumentować swoją działalność poprzez prezentację kronik, sprawozdań czy relacji w mediach.

Konkurs przebiega dwuetapowo. Pierwszy etap to zgłoszenie pisemne, drugi to przesłuchania, podczas których komisja wyłoni najlepsze orkiestry dęte na Mazowszu. Kandydaci do tytułu Najlepszej Orkiestry Dętej mają o co walczyć ? na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Pierwsza nagroda wyniesie do 7,5 tys. zł, druga ? do 4 tys. zł, a trzecia ? do 2,5 tys. zł. Należy pamiętać, że w konkursie nie mogą startować laureaci I miejsca z lat poprzednich.

Zgłoszenia wraz z dodatkowymi dokumentami będą przyjmowane do 28 lipca br. Można je dostarczać osobiście lub listownie na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. Skoczylasa 4, 03?469 Warszawa
z dopiskiem ?Konkurs dla orkiestr dętych?.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie: http://mazowieckie.ksow.pl/news/entry/12234-iv-edycja-konkursu-na-najlepsza-orkiestre-det.html
źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.