Osiem medali z Józefowa

W mininą sobotę (9 listopada) odbył się czternasty Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa, w którym wzięło udział 341 zawodników z 29 polskich klubów oraz reprezentanci Rosji, Ukrainy i Białorusi. Nie zabrakło też zawodników KSW KYOKUSHIN.

Turniej w Józefowie, który odbył się w miniony weekend był bardzo mocno obsadzony w wielu kategoriach wiekowo-wagowych i większość zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN w drodze do finału musiało stoczyć od czterech do pięciu walk. Najliczniejsze kategorie i najsilniejsza rywalizacja była wśród dzieci i młodzieży w wieku 8 – 15 lat. Wszyscy zawodnicy KSW KYOKUSHIN postawili wysokie wymagania swoim przeciwnikom, co w ostateczności dało osiem miejsc medalowych tego dnia.

Triumfatorem swojej kategorii został Karol Narożniak, który stoczył cztery zacięte i zwycięskie walki z zawodnikami z Wrocławia, Sosnowca i Włocławka. Karol walczył dzielnie, gdyż w początkowych rundach eliminacyjnych trafił na bardzo silnych i dynamicznych przeciwników. Podczas walki doskonale udało mu się wykorzystać swoje atuty, a do tego nie ustępował ani na krok pola walki swoim rywalom i właśnie to ten element zadecydował o końcowym sukcesie Karola Narożnika w tym prestiżowym turnieju.

Dużym optymizmem napawa fakt, iż młodzi srebrni medaliści: Hubert Szulim i Kajetan Baran najlepiej realizowali zadania taktyczne podczas czterech pojedynków, co jest bardzo budujące i jest prognostykiem przyszłych najwyższych sukcesów. Dobrze spisali się: Damian Cholewicki, Julia Kłosińska i Igor Nakonieczny, którzy także zostali wicemistrzami turnieju, ulegając dopiero w finale zawodnikom z Warszawy, Ostrowi Mazowieckiej, Ostródy i Augustowa. Brązowe medale zdobyli: Maksymilian Rak i Karol Burzyk, którzy musieli uznać wyższość zawodników z Ostrołęki i Olecka. Czwarte miejsca zajęli: Aleksandra Miętus i Kuba Brzezik. Na wyróżnienie zasługują Piotr Jodda, Mateusz Leśniczak i Kuba Brzezik, którzy wygrali swoje pierwsze trudne walki. Niestety w kolejnych rundach nieznacznie przegrali z zawodnikami z Łomży oraz Józefowa i nie udało im się zająć wymarzonego miejsca na podium.

Uznanie należy się również młodym uczestnikom ? Wojtek Fijałkowski, Kamil Szczapa, Maksymilian Rak, Igor Tomkowicz, Igor Nakonieczny ? debiutantom w pełno kontaktowych turniejach ogólnopolskich, ponieważ odważnie podjęli trudy przygotowań i rywalizacji w silnie obsadzonych zawodach.

Oko trenera i opiekuna bardzo cieszą postępy i rozwój umiejętności, na które kładziony jest szczególny nacisk podczas systematycznego treningu. Poziom i zaangażowanie jaki prezentują młodzi zawodnicy napawa olbrzymim optymizmem i motywacją do dalszych wytężonych ćwiczeń. Więcej informacji i zdjęcia na www.kswkyokushin.pl