Pędzlem chirurga w Galerii 36 A? w Wołominie

Galeria 36 A? działa w Wołominie przy ulicy Wileńskiej 36 A od niespełna dwóch miesięcy. ? W najbliższą sobotę (14 grudnia) zapraszamy na godz. 17.00 w nasze skromne progi na wystawę prac niezwykłego twórcy ? Włodzimierza Cerańskiego, malującego chirurga zachęcają organizatorzy.

Włodzimierz Cerański w niezwykły sposób potrafi dostrzec barwy otaczającego go świata. Na wystawie p.t. „Pędzlem chirurga” prezentuje barwne pejzaże w klimatach morskich i leśnych w niezwykłych barwach jesieni i zimy a także klimatyczną architekturę i wielobarwną martwą naturę.
Warto wspomnieć, że od lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Stowarzyszenia Marynistów Polskich i Wiceprezesem Zarządu Głównego. Od roku 2000 jest animatorem ruchu plastycznego w samorządzie Lekarskim. Organizuje coroczne ogólnopolskie plenery malarskie pod egidą Naczelnej Rady Lekarskiej i Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.
W 2008 roku w Szczecinie otrzymał puchar ?Liderowi malujących lekarzy?. W 2005 roku za działalność artystyczną otrzymał wyróżnienie ?Zasłużonemu Polskie Towarzystwo Lekarskie?. W 2007 roku odebrał odznaczenie ?Za zasługi dla Miasta Stołecznego Warszawy?.
W ramach Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików wystawiał swoje prace w Legionowie, Płocku, Siedlcach, Karpaczu i wielokrotnie w Warszawie oraz w Wyszkowie w galerii PeKaP.
Z Mazowieckim Forum Biznesu Nauki i Kultury, w ramach którego w październiku tego roku powstała ?Galeria 36 A?? związał się w 2015 roku i co roku uczestniczy w Plenerach Malarsko-Fotograficznych w Chrzęsnem.
Obecnie z okazji 30-lecia Izb Lekarskich prace Włodzimierza Cerańskiego wystawione są w Teatrze Polskim.
W 2016 zorganizował wielką wystawę w Teatrze Narodowym z okazji IX Kongresu Polonii medycznej i II Światowego Zjazdu Lekarzy Polskich.
Wołomińska wystawa będzie dostępna do połowy stycznia 2020 roku.
Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.