Stracił kontrolę nad autem, wjechał w pole i dachował. Kierowca podróżował z pasażerem, który został przewieziony do szpitala. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 44-latek odpowie teraz przed sądem.

W niedzielę (2.06) około godz. 21:00 dyżurny KPP w Ciechanowie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Rutki Begny (gm. Ciechanów). Policjanci ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu ustalili, że 44-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego kierował samochodem marki Opel Meriva, a wraz z nim podróżował 20-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w pole, następnie dachował. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 44-latek ma aż 2,8 promila. Policjanci ustalili, że kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

20-letni pasażer trafił do szpitala na badania, natomiast 44-letni kierowca opla został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym jazda w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę, powoduje senność i błędną ocenę własnych możliwości.
nadkom. Jolanta Bym
Więcej wiadomości z Mazowsza
Tragiczny wypadek o świcie. Bus uderzył w ciężarówkę. Trzy osoby nie żyją.
Tragiczny wypadek na DW 632. Samochód uderzył w drzewo – kierowca zginął na miejscu
Groźny wypadek na ul. Płockiej w Sochaczewie. Dwie osoby uwięzione w pojeździe.
Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie. Zdarzenie drogowe z udziałem pieszej w Wyszkowie
Zaatakował 24-latka ostrym narzędziem – został tymczasowo aresztowany
Znieważył przedmiot czci religijnej – namierzyli go kryminalni
Pobili mężczyznę w parku – sprawą zatrzymanych nastolatków zajmie się sąd rodzinny
Spłonęły dwa auta na terenie warsztatu samochodowego – sprawca trafił do aresztu
41 kradzieży w 40 dni – sprawca zatrzymany przez kryminalnych
Zakroczym: potrącenie pieszej. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
DK62 – groźny wypadek z udziałem łosia. Trzy auta rozbite, dwie osoby ranne.
Ukrywał się od kary za przestępstwa seksualne wobec małoletniej – zatrzymali go kryminalni z Ostrołęki
Wybuch gazu w Starym Kraszewie. Jedna osoba poszkodowana, budynek poważnie uszkodzony
Akt oskarżenia w sprawie ataku psa na 11-latkę wracającą ze szkoły
