Policjanci łosickiego ruchu drogowego zatrzymali woźnicę, który kierował zaprzęgiem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jedynym oświetleniem zaprzęgu była latarka?na głowie mężczyzny. 62-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości.
W sobotę przed godziną 18 łosiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o jadącym w kierunku Siemiatycz nieoświetlonym wozie konnym, który może powodować zagrożenie w ruchu drogowym. Skierowani na miejsce policjanci, pomiędzy miejscowościami Zabuże i Mierzwice zauważyli wóz zaprzęgnięty w dwa konie.
Bryczką powoził mężczyzna, ?uzbrojony? w latarkę czołową. Podobne latarki mieli też pasażerowie wozu, których było?16. 62-latek z rozmowie z policjantami potwierdził, że pił grzane wino i wybrał się z kilkoma osobami na przejażdżkę. Badanie stanu trzeźwości woźnicy wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. Konie wraz z bryczką zostały przekazane pod opiekę, a pasażerowie wrócili do domów na własnych nogach. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, pojazdem innym niż mechaniczny. Może mu grozić kilkutysięczna grzywna.
Źródło: Policja Mazowiecka; zdjęcie Pixabay
Więcej wiadomości z Mazowsza
Czołowe zderzenie osobówek w Cybulicach Małych
Nieprawidłowy transport zatrzymany na S8
Obiecali uniwersalną protezę zębową. Przysłali zabawkowe zęby
Osobówka ścięła latarnię i wylądowała w rowie
Kradli jednoślady – złodziejski duet namierzony i zatrzymany
Trzech poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych tego samego dnia
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR
