Ponad 750 tys. zł dla jednostek OSP

Strażacy ochotnicy z powiatów okołowarszawskich, przy udziale środków z budżetu Mazowsza, wyremontują strażnice, kupią nowe samochody strażackie oraz specjalistyczny sprzęt. Dziś umowy z samorządowcami z sześciu powiatów podpisał marszałek Adam Struzik. Wsparcie o wartości ponad 750 tys. zł trafi do 10 OSP.

? Dziś środkami z budżetu Mazowsza dokładamy się do zakupu aż siedmiu nowych samochodów strażackich. Ten zakup umożliwi strażakom jeszcze szybsze i bezpieczniejsze dotarcie z pomocą.  ? podkreśla marszałek Adam Struzik.

Strażacy z OSP Nasielsk (pow. nowodworski), OSP Ludwinów-Józefow (pow. wołomiński) oraz ochotnicy z OSP Skuły (pow. grodziski), dzięki wsparciu samorządu Mazowsza ? po 12,4 tys. zł ? przeprowadzą prace remontowe w swoich strażnicach.  Dodatkowo ochotnicy ze Skuł otrzymają 100 tys. zł na zakup samochodu strażackiego.

? Równie ważne jak profesjonalny, niezawodny sprzęt jest miejsce, w którym jest przechowywany. Remonty strażnic to często wydatki, na które trudno wygospodarować środki samorządom w swoich budżetach. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Dlatego w budżecie Mazowsza na ten cel zarezerwowaliśmy 2 mln zł  ? dodaje Bożena Żelazowska, radna województwa mazowieckiego.

Z kolei strażacy ochotnicy z OSP Łukowiec i OSP Gadka (pow. otwocki), OSP Uwieliny (pow. piaseczyński), OSP Raszyn (pow. pruszkowski), OSP Kobyłka oraz OSP Ząbki  otrzymają z budżetu województwa mazowieckiego po 100 tys. zł dofinansowania na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażaniem.

O tym, jak istotną rolę odgrywa pomoc strażaków ochotników, najlepiej mówią statystyki. Na Mazowszu działa ok. 2 tys. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które tylko od początku tego roku interweniowały ponad 36 tys. razy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.