Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu przez otwocką drogówkę. 57-letni obywatel Ukrainy nie dość, że wsiadł za kierownicę Renault pod wpływem alkoholu, to jeszcze próbował przekupić interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna położył na stole 4 400 złotych w zamian za „zapomnienie” o sprawie. Teraz odpowie zarówno za jazdę w stanie nietrzeźwości, jak i za przestępstwo korupcyjne. Decyzją prokuratora został objęty dozorem Policji.
Do zdarzenia doszło na terenie gminy Kołbiel, gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku prowadzili cykliczne działania pod hasłem „Trzeźwość”. Ich głównym celem jest eliminowanie z dróg tych, którzy wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości i zagrażają życiu i zdrowiu innych uczestników ruchu.
W trakcie działań mundurowi wytypowali do kontroli pojazd marki Renault. Jak się szybko okazało, intuicja i czujne oko policjanta po raz kolejny nie zawiodły. Od siedzącego za kierownicą 57-letniego obywatela Ukrainy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.
Był to jednak dopiero początek poważnych kłopotów, które 57-latek sam na siebie sprowadził.
Podczas wykonywania przez policjantów dalszych czynności służbowych, mężczyzna złożył policjantom propozycję korzyści majątkowej. W zamian za odstąpienie od dalszych czynności i puszczenie go wolno.
Mundurowi natychmiast przerwali tę dyskusję i stanowczo wytłumaczyli mężczyźnie, że taka propozycja wyczerpuje znamiona kolejnego, bardzo poważnego przestępstwa. Obywatel Ukrainy był jednak głuchy na słowa funkcjonariuszy. Chwilę później wyjął z kieszeni 4 400 złotych i położył pieniądze na stole, próbując wręczyć je policjantom.
Reakcja stróżów prawa mogła być tylko jedna. 57-latek został natychmiast poinformowany, że właśnie popełnił przestępstwo o charakterze korupcyjnym, a zabezpieczone pieniądze stanowią dowód w sprawie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do celi w otwockiej komendzie.
Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Prokurator przedstawił zatrzymanemu dwa zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną.
Wobec 57-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
podkom. Patryk Domarecki, ego
tekst i zdjęcia Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Szybko zapomniał o swojej deklaracji
Ponad promil alkoholu i próba wręczenia 4 400 złotych łapówki – 57-latek w rękach policjantów
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.
19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu
Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Sokołowie Podlaskim
Wypadek na DK57 w miejscowości Głódki
Gdy alkohol za kierownicą przejmuje kontrolę – niebezpieczna jazda z 2 promilami zakończona kolizją
Zdarzenie z udziałem motocyklisty – apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów
Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto
Groźna kolizja na ul. Płockiej. Sprawca miał 3,5 promila
Straż Ochrony Kolei ostrzega przed trainsurfingiem
Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała tydzień działań na drogach regionu
Niechlubny „rekordzista” zatrzymany przez drogówkę, miał 6 dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila- mężczyzna trafił do aresztu
Północnoprascy policjanci zatrzymali kolejnego dilera z Brzeskiej i jego pomocnika

