Poradnia Dzieci Zdrowych w Kobyłce po remoncie

Witając zaproszonych gości na kameralną i symboliczną uroczystość otwarcia, dyrektor Urszula Starużyk podkreśliła, że nie byłoby tej uroczystości gdyby nie projektanci, którzy zaprojektowali wszystkie wnętrza całej przychodni wraz z ich aranżacją. ? Na chwilę obecną zrealizowaliśmy tylko mały odcinek większej całości naszego remontu, który planujemy w przyszłości dokończyć w całości. Remont Poradni Dzieci Zdrowych miał na celu przede wszystkim dostosowanie wnętrz tej poradni do obowiązujących wymogów prawa budowlanego w aspekcie ochrony zdrowia, do wymogów epidemiologicznych.

Burmistrz Miasta Kobyłka Edyta Zbieć oraz Edyta Walczuk, Przewodnicząca Rady Miasta Kobyłka razem z Dyrektorem Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kobyłce Urszulą Starużyk, uroczyście otworzyły Poradnię Dzieci Zdrowych po remoncie.

Poradnia stanowi 1/5 całości powierzchni przychodni. Remont wykonany został zgodnie z projektem opracowanym dla całej Przychodni, który realizował założenia programu Dostępność + dla zdrowia. Celem programu jest przystosowanie pomieszczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych, dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących. Wyremontowana Poradnia Dzieci Zdrowych działa od 4 sierpnia.
Witając zaproszonych gości na kameralną i symboliczną uroczystość otwarcia, dyrektor Urszula Starużyk podkreśliła, że nie byłoby tej uroczystości gdyby nie projektanci, którzy zaprojektowali wszystkie wnętrza całej przychodni wraz z ich aranżacją. ? Na chwilę obecną zrealizowaliśmy tylko mały odcinek większej całości naszego remontu, który planujemy w przyszłości dokończyć w całości. Remont Poradni Dzieci Zdrowych miał na celu przede wszystkim dostosowanie wnętrz tej poradni do obowiązujących wymogów prawa budowlanego w aspekcie ochrony zdrowia, do wymogów epidemiologicznych. Ale to co najważniejsze ? celem głównym tego remontu było sprawienie, aby była ona przyjazna dla dzieci. Chcieliśmy, aby była kolorowa, aby było to miejsce do którego dziecko będzie chciało przychodzić z chęcią a nie przeżywało traumy. Mam nadzieję, że ten cel uzyskaliśmy. Nasze nowe wnętrza przystosowane są również dla matek karmiących, które teraz mogą spokojnie przewinąć dziecko i je nakarmić, ale również dla osób z różną niesprawnością które dzięki oznaczeniom i dzięki specjalnym dostosowaniom będą mogły łatwiej korzystać z Poradni. Mam nadzieję, że jest to dopiero początek i, że za chwile będziemy szli z tym remontem dalej – powiedziała.
– Chciałam podziękować pani dyrektor, że udało się ruszyć z remontem naszej przychodni. Ponieważ zaczęła Pani od Poradni Dzieci Zdrowych to mamy ze sobą zabawki, żeby przychodnia była jeszcze bardziej kolorowa. Chciałabym, aby ta Przychodnia, dzięki Pani i całej załodze, zmieniała się w dalszym ciągu, ponieważ wszyscy jak tu dziś się spotkaliśmy dołożyliśmy małą cegiełkę do tej zmiany. Gratuluje tego pierwszego, namacalnego sukcesu i życzę, aby nadal z dobrym skutkiem pozyskiwała Pani środki na poprawę warunków funkcjonowania całej kobyłkowskiej przychodni. Wiem, że stara się Pani o kolejne środki z programu Dostępność + i życzę, aby te starania były owocne ? powiedziała Edyta Zbieć, Burmistrz Kobyłki.
Po obejrzeniu wyremontowanej części przychodni Burmistrz Zbieć stwierdziła ? Jestem pozytywnie zaskoczona tym jak ta przychodnia teraz wygląda. Mamy kolorowe wnętrza z muzyką i zabawkami ? dodała. Odpowiadając Urszula Starużyk podkreśliła, że to dopiero początek zmian.
– Też jestem pełna podziwu dla efektów tego remontu. Kibicujemy dalszym zmianom. Cieszę się, że współpraca z panią dyrektor tak dobrze się układa ? stwierdziła przewodnicząca Rady Miasta Kobyłka Edyta Walczuk. W podobnym tonie wypowiedział się Przemysław Jasiński, Członek Rady Społecznej MSP ZOZ.
Wśród uczestników spotkania nie zabrakło również wykonawców oraz osób, które wsparły realizację całego przedsięwzięcia zarówno swoją wiedza merytoryczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w branży medycznej jak również wykonawczo.

Wesprzyj Nas
Wszyscy potrzebujemy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Lokalna prasa potrzebuje Twojego wsparcia Wesprzyj Życie Powiatu na Mazowszu >>>

Więcej informacji

Marki - przerwa w dostawie wody

Radzymin – Lokalizacja beczkowozów i komunikat w sprawie ograniczeń w korzystaniu z wody na terenie gminy

W związku z ponadnormatywnym zużyciem wody, spadkami ciśnienia w sieci wodociągowej oraz koniecznością zabezpieczenia zasobów wody dla mieszkańców w okresie suszy, informujemy, że [...]
0 komentarzy
Apel Starosty Powiatu Wołomińskiego związany z prognozowanymi upałami

Apel Starosty Powiatu Wołomińskiego związany z prognozowanymi upałami

W związku z prognozowanymi wysokimi temperaturami zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców Powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności oraz troskę o bezpieczeństwo własne [...]
0 komentarzy
Ząbki uruchomią autobus do Dworca Wschodniego

Ząbki uruchomią autobus do Dworca Wschodniego

Od 2 listopada mieszkańcy Ząbek zyskają bezpośrednie połączenie autobusowe z Dworcem Wschodnim w Warszawie. Nowa linia Ząbki-5W połączy Dworzec Kolejowy Ząbki z jednym [...]
0 komentarzy
Marki - Wotum zaufania i absolutorium

Marki – Wotum zaufania i absolutorium

Radni podsumowali realizację zadań samorządowych w ubiegłym roku. Kluczowymi punktami obrad były debata nad raportem o stanie miasta oraz analiza wykonania budżetu za [...]
0 komentarzy
Twój głos jest ważny!

Twój głos jest ważny!

Zarząd Powiatu Wołomińskiego ogłosił rozpoczęcie konsultacji społecznych nad „Powiatowym Programem Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2026-2030”. Jeśli jesteś mieszkańcem powiatu lub [...]
0 komentarzy

Poszukiwany do odbycia kary więzienia zatrzymany. W garażu policjanci znaleźli skradzioną Toyotę

Policjanci z Komisariatu Policji w Jadowie, realizując czynności związane z poszukiwaniem mężczyzny ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, trafili na trop innej osoby poszukiwanej. [...]
0 komentarzy
28 czerwca 2026. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Marek

28 czerwca 2026. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Marek

Marki na początek wakacji! W niedzielę 28 czerwca cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2026, organizowany przez Grzegorza Wajsa, jedenasty raz zawita do podwarszawskich [...]
0 komentarzy

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

To była znów prawdziwa bitwa na rowerach górskich w Mieście „Cudu nad Wisłą”. Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2026 tym razem w [...]
0 komentarzy
Zielonka - Burmistrz Miasta Zielonka z wotum zaufania i absolutorium

Burmistrz Miasta Zielonka z wotum zaufania i absolutorium

24 czerwca 2026 r., Burmistrz Miasta Zielonka Kamil Michał Iwandowski otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium. Decyzje Rady Miasta Zielonka dotyczą oceny działalności Burmistrza [...]
0 komentarzy
Rada Powiatu podsumowała 2025 rok. Zarząd z wotum zaufania i absolutorium

Rada Powiatu podsumowała 2025 rok. Zarząd z wotum zaufania i absolutorium

Zarząd Powiatu Wołomińskiego otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za 2025 rok. Decyzje zapadły podczas sesji Rady Powiatu Wołomińskiego, na której radni oceniali działalność [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.