Zwycięstwo Dolcanu, porażka Huraganu, Marcovia z jednym punktem

Sezon piłkarski 2016/2017 dobiega końca. Jeśli chodzi o lokalne drużyny, to w zeszły weekend zwycięstwa wywalczyły ekipy: Dolcanu Ząbki, Bobra Tłuszcz i Huraganu II Wołomin. Podział punktów nastąpił w spotkaniach: Marcovii Marki i Mazura Radzymin. Bez punktów zakończyły rywalizację zespoły: Huraganu Wołomin, Wichru Kobyłka i Korony Jadów.

W minioną niedzielę piłkarze trzecioligowego Huraganu Wołomin przegrali na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 0:3 i na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Wołomin pożegna się z trzecią ligą meczem, który jest zaplanowany na 14 czerwca o godz. 17.00, kiedy przeciwnikiem miejscowej drużyny będzie Jagiellonia II Białystok.

Dolcan Ząbki, tak jak przez większą część sezonu, zajmuje pozycję w okolicach środka tabeli czwartej ligi ? tzn. jest jedenasty. W ostatnią sobotę ząbkowianie wygrali na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki 0:2. Do końca rozgrywek pozostały dwa spotkania. Ostatni mecz sezonu w Ząbkach Dolcan rozegra w najbliższy weekend, gdy będzie gościł Tęczę Łyse.

W meczu 27. kolejki (27. maja) Marcovia Marki sprawiła tęgie lanie Amurowi Wilga, wygrywając aż 8:0. Natomiast w ostatnim starciu ligowym (3 czerwca) markowianie podzielili się punktami z Legionem Warszawa, remisując 2:2. Lokalny zespół zajmuje pozycję wicelidera, tracąc do prowadzącego Drukarza Warszawa 14 pkt. Kwestia tego kto awansuje jest już rozstrzygnięta, bowiem premiowane awansem do IV ligi jest wyłącznie pierwsze miejsce. W ramach 29. kolejki ligi okręgowej (grupa północna) piłkarze Konrada Kucharczyka będą gościli ekipę Sokoła Celestynów. Mecz jest zaplanowany na 10 czerwca o godzinie 11.00.

Natomiast druga, lokalna drużyna z ligi okręgowej, Bóbr Tłuszcz, ostatnio pokonała u siebie Vulcan Wólka Mlądzka (Otwock) 5:1. Tłuszczanie zajmują 8. pozycję w tabeli. W najbliższą sobotę zagrają na wyjeździe z Legionovią II Legionowo.

Mazur Radzymin niezmiennie jest trzeci. W ostatnim meczu drużyna ta zremisowała przed swoją publicznością z Wkrą Pomiechówek 3:3. Dystans do drugiego Bugu II Wyszków wynosi cztery punkty, a do końca rywalizacji pozostały dwa mecze. Pożegnanie sezonu dla radzymińskich kibiców nastąpi w następny weekend (17-18 czerwca), kiedy to Mazur zmierzy się z WKS-em Rząśnik.

Czwarty w tabeli, Huragan II Wołomin, w zeszłą niedzielę pokonał w Kobyłce Wicher 1:2. W przedostatnim meczu sezonu (11 czerwca o godz. 11.00) wołominianie przyjmą u siebie lidera, Escolę Varsovia Warszawa.

W/w Wicher Kobyłka jest dziewiąty. 11 czerwca podopieczni trenera Krzysztofa Adamczyka zmierzą się w Warszawie z Kamionkiem.

Korona Jadów jest 15. (ostatnia). W meczu 28. kolejki jadowianie przegrali w Łochowie z ŁKS-em 2:3 (formalnie rolę gospodarza pełniła Korona). W niedzielę, 11 czerwca o godz. 15.00, Korona będzie podejmowała zespół Wkry Pomiechówek.

Paweł Choim

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.