Pracowity weekend karateków

9 marca w Radzyminie odbył się Turniej Mazowieckiej Ligi Karate, w którym wzięło udział 156 zawodników z 14 mazowieckich klubów. W rywalizacji mocnego kontaktu wzięły udział dzieci w wieku 7-13 lat. Dla najmłodszych był to przedsionek do rywalizacji w Mistrzostwach Mazowsza.

Reprezentacja KSW KYOKUSHIN zdobyła dziewięć medali. Złote medale w pełnokontaktowej formule wywalczyli: Janek Skrzeczkowski i Natalia Miętus, którzy wygrali po trzy trudne i wyrównane walki. Drugie miejsca zajęli: Kuba Nejfeld, Wojtek Fijałkowski i Bartek Kielczyk. Na najniższym stopniu podium stanęli: Agata Gawińska, Małgosia Tańska, Melania Orłowska i Kacper Dąbrowski.

Na wyróżnienie zasługują wszyscy debiutanci, którzy odważnie podjęli wyzwanie w mocnej formule walki: Weronika Stankiewicz, Dorota Kania, Gabrysia Majewska, Norbert Szostakowski i Filip Nejfeld. Wyśmienita postawa i duch walki jakim wykazali się najmłodsi podczas turnieju, tworzy doskonałą atmosferę do większych sukcesów w przyszłości. Dzień wcześniej, dla starszych karateków, 8 marca w Piasecznie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Kumite, którego nadrzędnym celem było przygotowanie zawodników do zbliżających się międzynarodowych turniejów. W dużym treningu walk wzięło udział 80 zawodników z kategorii kadetów, młodzików, juniorów i seniorów z Polski północno-wschodniej. Walki sparingowe jakie stoczyła dziewiątka zawodników KSW KYOKUSHIN są ważnym doświadczeniem do zbliżających się turniejów. Po treningu organizatorzy przygotowali niespodziankę dla wszystkich uczestniczek z okazji Dnia Kobiet.