Pracowity Weekend Sztuk Walk Tang Soo Do

W kwietniowy weekend (13-14 kwietnia) zawodnicy z klubu Tang Soo Do Wołomin, którego zajęcia odbywają się przy ulicy Prądzyńskiego 22, wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Ziemi Mińskiej w Taekwondo.Był to turniej zorganizowany przez Mińskie Centrum Taekwondo. Podczas turnieju rozegrano trzy konkurencje adresowane do młodszych zawodników sztuk walk:

1. techniki specjalne ? czyli zmagania, które mają na celu wyłonienie zawodnika potrafiącego wykonać najwyższe kopnięcie z wyskoku,

2. sumo grapling: jest to kombinacja zapasów i sumo

3. walki soft stik: to walki na krótkie pałki piankowe.

I właśnie w tej ostatniej technice świetnie zaprezentowali się zawodnicy z Wołomina. Albert Sudak po stoczeniu pięciu wygranych pojedynków zdobył Mistrzostwo Ziemi Mińskiej walk soft stik. Monika Banaszek, po kilku świetnych zwycięstwach, dostała się do finału i zdobyła wicemistrzostwo w swojej kategorii. Karolina Piatikow, choć był to jej pierwszy turniej, była również silnym ogniwem wołomińskiej reprezentacji. Wygrała kilka walk i po wyrównanym pojedynku zdobyła trzecie miejsce.

Po tak udanym sobotnim występie sportowym, sześciu młodych zawodników wzięło udział w akcji charytatywnej ?Bezpieczna Przystań 2013?, dając pokaz podczas koncertu wokalnego. Akcja ta odbyła się w zielonkowskim OKIS. Miała ona na celu pomoc potrzebującym z Domu Samotnej Matki w Zielonce, a była organizowana przez OKiS Zielonka, Caritas oraz Grupę Wolontariuszy.