Przygotowania do Mistrzostw Polski wołomińskiej sekcji Tang Soo Do

Nowy sezon dla klubu rozpoczął się pod znakiem przygotowań do Mistrzostw Polski Tang Soo Do, które odbędą się 19-20 października w Pionkach. W turnieju weźmie udział 300 reprezentantów różnych sztuk i sportów walki z całej Polski, w tym siedmiu przedstawicieli wołomińskiego klubu.

Od ponad półtora roku w osiedlowym Klubie Tramp, mieszczącym się przy ul. Prądzyńskiego 22 w Wołominie, odbywają się treningi koreańskiej sztuki walki Tang Soo Do. Pod czujnym okiem trenera Michała Majewskiego kilkunastu młodych adeptów ma szansę rozwijać swoje zainteresowania. Zajęcia te są wzbogacone o możliwość udziału w licznych turniejach, pokazach, zgrupowaniach oraz obozach sportowych. W ciągu ostatniego pół roku zawodnicy tego klubu uczestniczyli m.in. w Międzyklubowym Turnieju Sztuk Walk ?Ronin Cup? w Poświętnem.

Nasi młodzi sportowcy, podczas wakacji uczestniczyli w dwóch obozach sportowych. Pierwszy z nich odbył się w Beskidzie Żywieckim, gdzie podopieczni Michała Majewskiego, mieli okazję trenować pod okiem Prezesa Polskiej Federacji Tang Soo Do Marcina Kostyry. Ten wyjazd umożliwił im również podejście do egzaminu na stopnie uczniowskie TSD. Kolejny z obozów odbył się na Mazurach, gdzie uczestnicy mieli szanse wziąć udział w spływach kajakowych, wycieczkach pieszych i licznych treningach. Nowy sezon dla klubu rozpoczął się pod znakiem przygotowań do Mistrzostw Polski Tang Soo Do, które odbędą się 19-20 października w Pionkach. W turnieju weźmie udział 300 reprezentantów różnych sztuk i sportów walki z całej Polski, w tym siedmiu przedstawicieli wołomińskiego klubu: Albert Sudak, Filip Szymaszczyk, Monika Banaszek, Wiktoria Banaszek, Karolina Piatikow, Adrian Gontarczyk oraz Damian Gontarczyk. Adepci rywalizować będą w kilku konkurencjach: układy formalne, pokazy z bronią, łamanie desek oraz walki semi-contakt, na którą ukierunkowana jest większość treningów w klubie przy Prądzyńskiego. Wszystkim naszym młodym sportowcom życzymy powodzenia.

Magdalena Sapiela