Razem do Betlejem czyli kolędowanie w Ząbkach

W zimowy wieczór mieszkańcy Ząbek spotkali się w parku miejskim na wspólnym kolędowaniu. Był to bardzo mroźny dzień, więc  rozgrzane do czerwoności koksowniki (dzięki pracownikom UM w Ząbkach) cieszyły się dużym powodzeniem. Mimo zimna ogień, lampki i pięknie ozdobione światełkami stragany, tworzyły ciepły klimat . W tle jaśniały białe domki z egzotycznymi oknami. W tej niepowtarzalnej scenerii oglądaliśmy historię zbawienia przedstawioną w ciekawej formie teatru cienia. Mimo, że aktorzy na co dzień wykonują zupełnie inne zawody, zagrali bardzo profesjonalnie, trzymając do końca publiczność w napięciu.
W trakcie występu wolontariusze z Caritas z Gimnazjum  nr 2, wraz z panią dyrektor Małgorzatą  Zyśk  rozdawali gratis gorącą czekoladę. Rozgrzani, wspólnie z chórkiem  i burmistrzem miasta p. Robertem Perkowskim zaśpiewaliśmy tradycyjne kolędy. Hitem okazała się kolęda ?Oj maluśki, maluśki, jako  rękawicka?, w wykonaniu p. Beaty Matogi. Przepięknie zaśpiewała także Angelika Tarkiwska znany utwór ?Był pastuszek bosy?.
W międzyczasie można było się posilić gorącymi daniami (pyszny bigos, gofry z polewami) i spróbować różnorodnych ciast. Młodzież  z grupy Światowych Dni Młodzieży serwowała rozgrzewającą herbatkę z cytryną, pomarańczami i goździkami.
Zwierzęta w zagrodzie też co nieco skubnęły, bo miały przygotowane sianko i pokrojoną marchewkę. Z powodu mrozu  nie dojechał do nas osiołek, ale dzieci mogły pogłaskać kucyka i kózki, które wcale nie uciekały i chętnie podchodziły do ogrodzenia.
Wydarzenie zostało przygotowane przez mieszkańców miasta dla mieszkańców, pod patronatem arcybiskupa Henryka Hosera , burmistrza naszego miasta pana Roberta Perkowskiego i fundacji WZRASTAJ Edukacja Kultura Sport . Mogło zaistnieć dzięki wsparciu pani sekretarz miasta, Patrycji Żołnierzak i pań z działu promocji, Joanny Wysockiej i Iwony Potęga. Dekoracje wykonali rodzice dzieci z PSP im. Ks. J. Popiełuszki i Niepublicznego Przedszkola im. JP II., stroje uszyły p. Teresa Kaszuba Jaworska i p. Wanda Rytelewska. Mistrzowsko zagrali przedstawienie rodzice z PSP im. Ks. J. Popiełuszki.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę i obecność w tak ekstremalnych warunkach. Do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.