Rowerem po śniegu

Kolarze UKK BDC Huragan Wołomin nie zasnęli snem zimowym – nie tylko ćwiczą na stacjonarnych trenażerach przygotowując się do sezonu, ale regularnie stają na starcie wielu kolarskich imprez. Co ciekawe – często widać ich również na podium!

301_kolarstwoZima to sezon kolarstwa przełajowego – także zawodnicy wołomińskiego klubu próbują swoich sił w tej trudnej dyscyplinie. Walcząc z najlepszymi zawodnikami w kraju zdobywają cenne punkty w rankingu Polskiego Związku Kolarskiego.

Karolina Chojecka i Albert Karolonek, już jako pierwszoroczni juniorzy młodsi, wystartowali w 76. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym. Zawody, które odbyły się 12 stycznia w Koziegłowach koło Częstochowy, zgromadziły całą krajową czołówkę, w tym oczywiście kluby, które specjalizują się w tej odmianie kolarstwa, nasi zawodnicy mieli więc okazję rywalizować z najlepszymi.

Trudna, techniczna trasa, zimowe warunki i brak większego doświadczenia w ?przełajach?, nie ułatwiały zadania podopiecznym trenera Janusza Królikowskiego. Karolina i Albert dali jednak z siebie wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować klub i region – w swojej kategorii wiekowej byli bowiem jedynymi zawodnikami z Mazowsza. Bardzo dobrze wypadła Karolina, która stoczyła piękną walkę do ostatniego okrążenia, wyprzedając koleżanki dysponujące lepszym sprzętem – nasza zawodniczka startowała na rowerze górskim, podczas gdy większość zawodniczek jechała na dających dużą przewagę ?przełajówkach?. Ostatecznie Karolina zajęła 10. miejsce.

Wyścig Alberta miał rekordową frekwencję – na linii startu zameldowało się prawie 70 juniorów młodszych! Nasz zawodnik ustawiony został w przedostatnim, dziewiątym rzędzie. Na krótkiej i wąskiej pętli, na której wyprzedzanie jest prawie niemożliwe, takie ustawienie praktycznie przesądza o wyniku wyścigu. Albert nie miał co marzyć o nawiązaniu walki z czołówką. W tych trudnych warunkach udało mu się jednak wyprzedzić kilku zawodników i zająć 46. miejsce. Z zawodów w Koziegłowach nasi zawodnicy przywieźli nie tylko doświadczenie, ale też cenne punkty w rankingu Polskiego Związku Kolarskiego. Karolina, Albert oraz Łukasz Rasiński wcześniej punktowali już podczas przełajowego Pucharu Polski w Białymstoku. Tamten wyścig zawodnicy UKK BDC Huragan Wołomin ukończyli w pierwszej dziesiątce.

19 stycznia reprezentanci klubu: Ola Klimczak, Michał Petryszyn, Kamil Lach i Artur Budny, wzięli udział w XXIV Warszawskim Triathlonie Zimowym zorganizowanym przez Poland Bike, jak co roku na warszawskich Stegnach. Rywalizacja odbyła się w trzech konkurencjach: bieg ? 4 km, jazda na łyżwach ? 2 km, jazda rowerem ? 12 km. Mimo niesprzyjającej aury i bardzo ciężkich warunków wszyscy zawodnicy szczęśliwie ukończyli zawody. Aleksandra Klimczak zajęła 7 miejsce w klasyfikacji ogólnej i 1 w swojej kategorii, Michał Petryszyn – 59 w open, czwarte w swojej kategorii, Kamil Lach (najmłodszy uczestnik triathlonu) był 97 w open i szósty w swojej kategorii. Artur Budny wspierał drużynę Mapei UKK BDC Huragan Wołomin, kończąc zawody z 12 lokatą.

UKK BDC Huragan Wołomin