Rozkład jazdy pociągów KM edycji 2019/2020

15 grudnia 2019 r. wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Na większości linii rozkład będzie zbliżony do obecnie obowiązującego. Na wielu liniach będą kontynuowane prace remontowe, stąd wraz z wejściem nowego rozkładu zacznie także obowiązywać jego korekta. Kolejna zmiana nastąpi 15 marca 2020 roku.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia nr R1 Warszawa ? Skierniewice

Układ połączeń nowej edycji rozkładu jazdy jest zbliżony do obecnie funkcjonującego. W porannym szczycie przewozowym zostało zaplanowane dodatkowe połączenie na odcinku Grodzisk Mazowiecki ? Żyrardów. Od 15 grudnia PKP PLK planują usunąć uciążliwe ograniczenia prędkości przy wybranych stacjach i przystankach osobowych, co przełoży się na skrócenie czasu przejazdu.

Linia nr R2 Warszawa ? Łuków

Układ połączeń na linii nie ulegnie istotnym zmianom. Na tory wróci połączenie Warszawa Zachodnia (odj. 0:39) ? Mińsk Mazowiecki (przyj. 1:33), które uzupełni ofertę wieczornych pociągów.

W dniach 17 i 18 grudnia 2019 r. w godz. 23:00-5:00 ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna ? Mińsk Mazowiecki zostanie wstrzymany z uwagi na budowę wiaduktu drogowego trasy A2. Pociągi na tym odcinku zastąpią autobusy.

Linia nr R3 Warszawa ? Łowicz Główny

Na linii rozpocznie się kolejny etap modernizacji. Od 15 grudnia br. utrudnienia dotkną odcinka Sochaczew ? Łowicz Główny. W związku z tym za niektóre pociągi będą kursowały autobusy. Zostaną uruchomione autobusy przyspieszone zatrzymujące się na stacjach pośrednich Bednary i Mysłaków oraz takie, które zatrzymają się na wszystkich stacjach i przystankach.

Na 15 marca 2020 r. PKP PLK S.A. planuje rozpoczęcie przebudowy stacji Ożarów Mazowiecki, co będzie wiązało się z kolejnymi utrudnieniami w ruchu pociągów.

Linia nr R6 Warszawa ? Małkinia

Układ połączeń na linii nr 6 nie będzie istotnie różnił się od obecnego. W popołudniowym szczycie przewozowym zostanie uruchomione dodatkowe połączenie na odcinku Wołomin Słoneczna ? Tłuszcz.

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii na odcinku Sadowne Węgrowskie ? Małkinia. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i zastąpiona komunikacją autobusową.

Popołudniowy pociąg przyspieszony z Warszawy Zachodniej do Łochowa będzie kursował w wydłużonej relacji do Małkini.

Linia nr R7 Warszawa ? Dęblin

Od 15 grudnia br. będzie kontynuowana modernizacja odcinka Otwock ? Pilawa. Zastępcza komunikacja autobusowa będzie uruchamiana według obecnie funkcjonującego schematu:

  • przyspieszone kursy ? autobusy ZKA za pociągi w relacji z/do Dęblina na odcinku Otwock ? Pilawa. Pojadą z Pilawy bezpośrednio do Otwocka i z Otwocka bezpośrednio do Pilawy. Autobusy te będą skomunikowane z pociągami do/z Dęblina w stacji Pilawa;
  • kursy zwykłe ? autobusy ZKA za pozostałe pociągi na odcinku Otwock ? Pilawa. Autobusy te będą kursować cyklicznie: z/do Pilawy i z/do Celestynowa.

Dodatkowo na odcinku Pilawa ? Dęblin pierwsze i ostatnie połączenie w dobie będzie obsługiwane pociągiem, a nie jak do tej pory, zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R8 Warszawa ? Skarżysko Kamienna

Na linii nadal będą prowadzone prace modernizacyjne. Na odcinku Radom ? Warka ruch pociągów będzie wstrzymany, w zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Dalej na odcinku Warka ? Czachówek Południowy ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze. Pociąg ?Radomiak?, tak jak obecnie, będzie kursował trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową z postojami w Przysusze i Drzewicy. W porannym szczycie przewozowym zostanie uruchomione dodatkowe połączenie na odcinku Czachówek Południowy ? Piaseczno.

Linia nr R9 Warszawa ? Działdowo

Rozkład jazdy nie ulegnie istotnym zmianom. Niewielkie przesunięcia w godzinach odjazdów dotyczą głównie popołudniowych pociągów na odcinku Ciechanów ? Działdowo.

Od 8 stycznia na odcinku Warszawa Wschodnia ? Warszawa Praga, w związku z budową przystanku Warszawa Targówek, ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze.

Linia nr R61 Tłuszcz ? Ostrołęka

W nowej edycji rozkładu jazdy zaplanowano wydłużenie relacji pociągów. W porannym szczycie przewozowym para pociągów kursujących obecnie do/z Wyszkowa (w godz. 8:00-10:00) będzie kursować w relacji wydłużonej do/z Przetyczy, natomiast w popołudniowym szczycie przewozowym pociąg do/z Przetyczy będzie kursował w relacji wydłużonej do/z Ostrołęki.

Linia nr R91 Nasielsk ? Sierpc oraz R31 Kutno ? Sierpc

Spółka PKP PLK S.A. przeprowadziła prace remontowe na tych liniach, dzięki czemu skróci się czas przejazdu pociągów na odcinku Nasielsk ? Płońsk oraz Kutno ? Płock.

Linia nr R21 Siedlce ? Czeremcha, linia nr R81 Dęblin ? Radom oraz linia nr R82 Radom ? Drzewica

Rozkład jazdy na tych liniach nie uległ istotnym zmianom. Nieznaczne przesunięcia w godzinach odjazdów pociągów są związane z zaplanowaniem skomunikowań z innymi pociągami na stacjach przesiadkowych.

 

Szczegółowe informacje znajdują się w tabelach rozkładu jazdy dla poszczególnych linii: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-15-xii-19r-14-iii-20r

Źródło: Koleje Mazowiecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.