Runda jesienna Bobra Tłuszcz

Bóbr Tłuszcz, rozgrywający swoje mecze w lidze okręgowej (grupa Warszawa I), zakończył pierwszą cześć sezonu na 11. miejscu w tabeli. Trenerem tłuszczańskiego zespołu jest Tomasz Wojdyna, który w przytoczonej, obszernej wypowiedzi podsumował rundę jesienną w wykonaniu jego piłkarzy.

– Pierwsza drużyna w rundzie jesiennej rozegrała 15 spotkań, z czego 6 wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy i 7 przegraliśmy, co dało nam 11. miejsce w tabeli. Zdobyliśmy 20 pkt., strzelając 35 bramek i tracąc 30. Cel przed sezonem był wyższy, ale boisko nas zweryfikowało. Jak widać po statystykach, musimy popracować nad grą w obronie. W niektórych meczach o wyniku zadecydowały indywidualne błędy, a także trochę zabrakło ” piłkarskiego szczęścia” i gdyby nie te sytuacje, to mogłoby być 6 pkt. więcej.
Kadra zespołu liczyła 23 zawodników. W trakcie sezonu z powodu kontuzji wypadło nam trzech ważnych zawodników. Byli to: Radek Dobrzeniecki (naderwanie więzadła w kolanie), Cezary Babańczyk (uraz barku) oraz Piotr Kot (uraz stawu skokowego).Chciałbym zaznaczyć, że w sierpniu do kadry pierwszego zespołu doszło trzech zawodników z rocznika 2000., tj. Krzysztof Łasica, Dawid Wydra i Wiktor Górski. Pokładamy w tych zawodnikach duże nadzieje i liczymy, że za kilka lat będą tworzyli trzon pierwszego zespołu razem z młodymi zawodnikami z kadry pierwszego zespołu, takimi jak: Adam Rek, Sebastian Sasin i Daniel Krasnodębski. Ale oczywiście wiąże się to z ich ciężką pracą, zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do swoich zadań. Nasz Tłuszczański Ośrodek Futbolu liczy coraz to więcej dzieci i młodzieży, co wiąże się z większym prawdopodobieństwem, iż za kilka lat o sile pierwszej drużyny będą stanowili wychowankowie.
W pierwszej rundzie zawodnikami najlepiej trafiającymi do siatki przeciwników byli Adam Matejak i Kuba Zasadziński, którzy strzelili po 7 bramek. Zaś najlepiej asystującym piłkarzem był Sebastian Kozłowski, który zaliczył 5 asyst. Najwięcej minut, 1280, rozegrał bramkarz, Karol Zalewski.
Teraz czeka nas trzytygodniowy okres przejściowy, w czasie którego rozegramy trzy spotkania kontrolne, gdzie naszymi rywalami będą: Mazur Radzymin, Wicher Kobyłka i Huragan II Wołomin. Od 5. grudnia 2016 r. do 02. stycznia 2017 r. zespół dostanie wolne, żeby zregenerować siły i zresetować głowy. I od 02. stycznia 2017 r. wznowimy treningi. Zespół będzie trenował trzy razy w tygodniu, plus sparing. W okresie budowania formy przewidujemy rozegranie 9 sparingów, w których naszymi przeciwnikami będą: Iskra Krasne, Mazowsze Grójec, Mazur Radzymin , Huragan II Wołomin, Wicher Kobyłka (2000. rocznik), Dolcan Ząbki, Wilga Garwolin, Wicher Kobyłka, CLJ Znicz Pruszków. Naszym celem na drugą część sezonu jest pierwsza piątka ? powiedział Tomasz Wojdyna, trener Bobra Tłuszcz.

Paweł Choim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.