Rusza Akademia Młodego Piłkarza

W Wołominie tuż po feriach, czyli od 18 lutego rozpoczyna swoją działalność Akademia Młodego Piłkarza. Swoje zajęcia AMP prowadzić będzie w Szkole Podstawowej Nr 7 w Wołominie.

– Będą to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej i korektywy dla dziewcząt i chłopców w wieku od 5 roku (wiek przedszkolny i wczesnoszkolny) życia. Jeśli chodzi o korektywę to w ostatnich latach zniknęła ona ze szkół a w naszym środowisku jest na nią ogromne zapotrzebowanie – mówi Jakub Szcześniak, założyciel AMP, trener żaków w Huragan Wołomin, nauczyciel W-F w Zespole szkół Nr 1 w Wołominie.

Akademia Młodego Piłkarza wzoruje się na szkółkach angielskich, gdzie takim wczesnym ogólnorozwojowym przygotowaniem do uprawiania sportu objęte są właśnie 4 ? 5 -latki. – Chcemy skorzystać z tego sprawdzonego wzorca ? podkreśla trener Szcześniak. – U nas w AMP, podobnie jak w szkółkach angielskich, nauczanie odbywać się będzie poprzez gry i zabawy, tak, aby wywołać uśmiech na twarzy dziecka. Chcielibyśmy pomóc rodzicom zagospodarować wolny czas dzieciom we wspomnianym przedziale wiekowym ? dodaje nasz rozmówca.

Więcej informacji na temat AMP można znaleźć na stronie internetowej: www.premiersport.pl lub pod numerem telefonu: 600 553 335; 608 425 166.

Komentarze

komentarzy