Sekrety urody babuszki

DDC_1989-1b-Resizer-700L100

Temat zdrowego odżywiania i naturalnych kosmetyków staje się coraz popularniejszy. Trudno się temu dziwić, skoro coraz częściej dotykają nas negatywne skutki rozwoju cywilizacyjnego. Siedzący tryb życia, fast foody i żywność pełna chemicznych dodatków nie poprawi ani naszego stanu zdrowia, ani urody.
Z niewiedzy lub dla własnej wygody kupujemy za niemałe pieniądze kolejny modny i reklamowany krem na zmarszczki, a nasze łazienki coraz częściej przypominają wystawy sklepów kosmetycznych. Tylko po co, skoro w zasięgu ręki mamy wiele naturalnych produktów, które równie skutecznie zniwelują drobne mankamenty urody, a przy tym nie wydrenują do dna naszego portfela
Książka Raisy Ruder, zatytułowana „Sekrety urody Babuszki. Słowiański elementarz pielęgnacji”, wychodzi na przeciw oczekiwaniom tych z nas, którzy chcieliby zadbać o wygląd i zdrowie, nie poprzez aplikowanie sobie kolejnych super kremów czy suplementów diety, ale wykorzystując ogólnie dostępne produkty spożywcze.
Poznając porady kosmetyczne rodem zza wschodniej granicy czytelnik odnosi wrażenie, jakby bezpośrednio rozmawiał z autorką siedząc gdzieś w przytulnej kawiarence. Pełna entuzjazmu opowieść o tym, jak domową spiżarnię przekształcić w profesjonalne laboratorium kosmetyczne, uchyla przed nami rąbka tajemnicy urody naszych babć, które nie dysponowały żadnym profesjonalnym sprzętem, wszystkie kosmetyki babuszki przygotowywały domowymi sposobami.
Niej mniej istotny, jest fakt, że proponowane przez Raisę receptury na kremy i maseczki zostały wypróbowane przez setki kobiet, zarówno tych pochodzących z rodzinnej wioski babci Autorki, jak i przez klientki renomowanego salonu kosmetycznego West Hollywood, który Raisa prowadzi w Stanach Zjednoczonych. A klientkami Raisy jest nie byle kto. Wśród stałych bywalczyń jej salonu są m.in. Madonna, Nicolette Sheridan i wiele innych sław.
W książce znajdziecie porady i przepisy na kosmetyki praktycznie na każdą ewentualność – od tych, które zmniejszają i wygładzają zmarszczki, przez szampony i odżywki do włosów, krem do golenia, kompresy na cellulit, po aromatyczne sole kąpielowe i maseczki na różne niedoskonałości urody.
Przeczytacie o 10 produktach niezbędnych do uzyskania pięknego wyglądu i o jednoskładnikowych cudach – takich jak pomidor, truskawka czy awokado. Poznacie rady babuszki, których w książce jest bardzo, bardzo wiele i…. zaoszczędzicie pieniądze, bo wszystkie te w pełni naturalne, kosmetyczne perełki są o wiele tańsze niż preparaty uznanych marek.

Oprócz wielu cennych wskazówek i sugestii dotyczących pielęgnacji urody, będziecie mieli okazję przekonać się, że tradycyjne domowe kosmetyki pod względem skuteczności w niczym nie ustępują tym, ze sklepowych półek, a ich przygotowanie zajmuje dosłownie kilka chwil i może sprawić wiele radości.
Naprawdę warto sprawdzić!
Ps. I zawsze miejcie w domu wódkę, bo… to też ważny składnik kosmetyków.

Książka „Sekrety urody babuszki. Słowiański elementarz pielęgnacji” ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Literanova w maju 2017r.

Tytuł: Sekrety urody Babuszki. Słowiański elementarz pielęgnacji
Tytuł oryginału: Babushka’s Beauty Secrets: Old World Tips for a Glamorous New You
Autor: Raisa Ruder, Susan Campos
Tłumaczenie: Dorota Malina
Wydawnictwo:  Znak Literanova
Data wydania polskiego: maj 2017
Liczba stron: 304

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.