Siatkarze Huraganu Wołomin w II lidze!

Zdecydowanym faworytem turnieju były zespoły Stoczniowca Gdańsk oraz MKS Andrychów. Skład grupy finałowej uzupełniły MKS Ołavia Oława oraz MUKS Huragan Wołomin.

Kibice przez cały weekend czekali z wypiekami na twarzach na wyniki siatkarskiego turnieju, którego wynik decydował o awansie Wołominian do drugiej ligi. Z Gdańska dotarła do nas w niedzielę informacja, w którą niektórym sceptykom trudno było uwierzyć…

Pierwsze spotkanie nasi siatkarze rozegrali z zespołem gospodarzy. Błędy w ataku gospodarzy pozwoliły na osiągniecie czteropunktowej przewagi Huraganu utrzymanej do końca pierwszego seta. Drugi to bardzo dobra gra naszych w pierwszej akcji, przeplatana skutecznymi kontratakami i pewna wygrana do 18. W trzecim secie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, podając wszystkie piłki do świetnie grającego Skórskiego i poprawiając przyjęcie zagrywki, przez co set stał się bardzo wyrównany – przegraliśmy do 23. Czwarta partia to wyrównana gra do stanu po 12 punktów – potem na zagrywkę wszedł Rosłaniec, który zdobył 4 punkty asami serwisowymi. Punktowe bloki Świerzewskiego i kontrataki Alancewicza zwiększyły przewagę do siedmiu punktów. Gospodarze już nie zdążyli odrobić tej różnicy – pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną Huraganu 3:1 przy skuteczności ponad 70%. Na wyróżnienie zasługuje Tomek Rosłaniec, który świetnie grał w ataku oraz zagrywką.

MKS Andrychów, mistrz ligi małopolskiej i zdecydowany faworyt turnieju był drugim przeciwnikiem naszych siatkarzy. Pierwszy set był bardzo wyrównany, dobrze punktowali Alancewicz, Świerzewski oraz Gniewek. Drugi set wołominiacy zaczęli od wypracowania dwupunktowej przewagi, którą stopniowo zwiększali aż do końca seta zwyciężając do 20. W trzeciej partii Andrychów zaczął grać bardzo ryzykownie zagrywką i skutecznie w kontrataku. W tej partii dominowali andrychowiacy do stanu 16:10. Po wejściu na boisko rezerwowych: Szewczyka, Sowy, Mazura oraz Kuchty zakończyliśmy seta wynikiem 25:23 dla Andrychowa. Podobnie zakończył się kolejny – mimo zmiany całej szóstki Huraganu schodziliśmy z boiska z wynikiem 25:19 dla MKS-u. Tie-break to wymiany cios za cios. Wołominiacy prowadzili 3:1, 5:4 i 8:7 dzięki stuprocentowej skuteczność w ataku Alancewicza i Świerżewskiego. Po zmianie stron dobra passę Andrychowa przełamał Rosłaniec, zagrywając trzy asy serwisowe i osiągając przewagę 12:9. Dzieki skutecznym atakom Alancewicza i Świerzewskiego mamy pierwszą piłkę meczową, jednak andrychowianie nie dają za wygrana i doprowadzaja do remisu 14:14 Zdobywamy punkt po przyjęciu Zielińskiego i mocnym zbiciu Gniewka. Zagrywa grający trener Szymanowski – andrychowianie mogli zagrać tylko wysoką piłkę do Blachury, jednak jego atak zamortyzował Szymanowski, wystawił Alancewicz a zakończył bardzo mocnym atakiem po bloku Gniewek. Zwycięstwo!

Mecz z MKS Ołlavia Oława wystarczyło wygrać, by awansować do II ligi. Pierwsze dwa sety to skuteczna gra naszych siatkarzy i popis gry Szymanowskiego, który zdobył atakiem, blokiem i zagrywką 6 punktów. Trzeciego seta skutecznym atakiem zakończył Alancewicz – wygraliśmy spotkanie 3:0 i awans stał się faktem.