Siatkarze Wichru w finale mistrzostw Mazowsza

Wielki sukces osiągnęli młodzi siatkarze Wichru Trójka Kobyłka. Drużyna prowadzona przez Piotra Szymanowskiego i Piotra Szulca awansowała do finałów mistrzostw Mazowsza w kategorii młodzików.

W dniach 3-4 marca w hali sportowej przy ZSP nr 2 w Kobyłce odbył się turniej półfinałowy mistrzostw Mazowsza. Awans do finału spośród sześciu drużyn miały wywalczyć dwie najlepsze. Oprócz gospodarzy w turnieju rywalizowali: MOS Wola, Metro i MDK z Warszawy oraz Wrzos Międzyborów i Olimp Ostrołęka.

Wicher od początku grał bardzo dobrze. W sobotę gospodarze wspomagani mocnym dopingiem kibiców pokonali do zera Wrzos, Metro i MOS. Młodzi siatkarze z Gimnazjum nr 3 w Kobyłce rozbijali rywali zagrywką, skutecznie grali w ataku, bloku i obronie. Po pierwszym dniu turnieju (3 marca) zawodnicy Wichru Trójki zwyciężyli w trzech meczach, podobnie jak MDK. Jedną porażkę miał Olimp.

Z drużyną z Ostrołęki przyszło grać Wichrowi w pierwszym niedzielnym spotkaniu. Wiadomo było, że zwycięstwo da awans. Zespół z Kobyłki łatwo wygrał pierwszego seta, drugiego przegrał jednak na przewagi. W tie-breaku rywale prowadzili 9:7, ale dzięki świetnej serii zagrywek Mateusza Gawkowskiego Wicher zdobył siedem punktów z rzędu, a seta wygrał 15:10! Mecz o pierwsze miejsce toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy pokonali MDK 2:0 (25:18, 25:17). Oprócz pięciu zwycięstw siatkarzy na piątkę oceniono organizację turnieju. Dzięki zaangażowaniu klubu, Urzędu Miasta Kobyłka, kibiców, a przede wszystkim grupy rodziców zawody ocenione zostały bardzo wysoko przez wszystkich uczestników.

W finałowym turnieju mistrzostw Mazowsza w Radomiu w dniach 17-18 marca Wicher zagra z Plasem i MDK z Warszawy oraz Czarnymi Radom. Medaliści zakwalifikują się do finałów mistrzostw Polski.

? Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z wyniku, ale też z gry, która była zdecydowanie lepsza niż w poprzednim turnieju. Nasza praca przynosi efekty, w finałach możemy zagrać jeszcze lepiej. Plan minimum to medal, maksimum złoty ? powiedział Piotr Szymanowski. A Piotr Szulc dodał: ? Kluczem do sukcesu była zagrywka. W tym elemencie byliśmy najlepszym zespołem. Do Radomia pojedziemy może nie w roli faworyta, ale na pewno czarnego konia. Gratuluję chłopakom i dziękuję Tomaszowi Szturo, dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Kobyłce, za wsparcie. Razem założyliśmy półtora roku temu klasę sportową i to przynosi efekty. Jesteśmy w finale mistrzostw Mazowsza. To jest najlepszy wynik w historii siatkówki w Kobyłce.

Skład MKS Wicher Trójka Kobyłka: Mateusz Gawkowski (kapitan), Artur Gromelski, Piotr Kalinowski, Marcin Szczęsny, Mateusz Ślesicki, Jan Hoffman, Michał Opiatowski (libero), Piotr Sześciórka, Hubert Rowicki, Jakub Chodkowski, Piotr Szulc, Cezary Rajner.