Siatkarze z Kobyłki na trzecim miejscu w Polsce!

Pięć lat wspólnych treningów siatkarzy z Kobyłki dało im kolejny sukces. Podopieczni Piotra Szymanowskiego zdobyli brązowe medale w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Radomiu. To oznacza, że uczniowie Gimnazjum nr 3 w Kobyłce są trzecią drużyną w Polsce w roczniku 1997!

W Radomiu zagrało 16 najlepszych najlepszych drużyn w kraju, zwycięzców mistrzostw województw. Dwa tygodnie wcześniej w Mazowieckim triumfowali siatkarze uczący się w kobyłkowskim gimnazjum nr 3, którego dyrektorem i jednocześnie wychowawcą chłopców jest Tomasz Szturo. W nagrodę pojechali do Radomia na finały krajowe.

Gimnazjum nr 3 Kobyłka

Udział w finałowych zawodach był już dużym sukcesem, ale drużyna z Kobyłki miała ambitne plany. Celem był medal. W grupie grała z rywalami z Sulęcina, Częstochowy i Bydgoszczy. Początek meczu z gimnazjum z Sulęcina był nerwowy. Mistrzowie województwa lubuskiego prowadzili 24:21. Na szczęście pięć kolejnych punktów zdobyli nasi zawodnicy. Wygrali tego seta 26:24, a kolejnego 25:14 i cały mecz mecz 2-0. Kolejne spotkanie Kobyłka toczyła z Częstochową. Uległa jej 0:2. Na szczęście gimnazjum z Częstochowy przegrało z Sulęcinem 0-2, co oznaczało, że wystarczy nam wygrany set w meczu z Bydgoszczą, by awansować do strefy 1-8. Już pierwsza partia zakończyła się naszym sukcesem – 25:23. Dwa kolejne sety wygrała Bydgoszcz, ale nadal liczyliśmy się w walce o medale.

Następne dwa mecze Kobyłka wygrała – 2:0 z Międzyrzecem Podlaskim i 2:1 z Gostyniem. To oznaczało, że trzeciego dnia imprezy przyjdzie nam walczyć o brązowy medal z Radomiem. Co ciekawe, gospodarze Gimnazjady tylko dlatego w niej zagrali, bo z udziału zrezygnował Olsztyn. Wcześniej Radom uległ Kobyłce w finale mistrzostw województwa. Radomianie mieli więc okazję do rewanżu, ale ponownie górą byli chłopcy z Gimnazjum nr 3. Pierwszego seta wygrali 25:14, drugiego przegrali 16:25, ale w tie-breaku zwyciężyli 15:5. Podium stało się faktem! Złoto wywalczyła Bydgoszcz po zwycięstwie nad Rzeszowem 2:0.

W całym turnieju mistrzowie stracili tylko jednego seta – w spotkaniu z Kobyłką. Oprócz złotych medali zdobyli prawo gry w mistrzostwach świata szkół gimnazjalnych. A dla siatkarzy z Kobyłki brązowe medale są porównywalne z ubiegłorocznym sukcesem – czwartym miejscem w mistrzostwach Polski.

– Rok temu nie udało nam zdobyć się medalu mistrzostw Polski, teraz stanęliśmy na podiumi w zespole zapanowała euforia – mówi trener Piotr Szymanowski. – Ciężka praca, jaką wykonaliśmy przyniosła efekty. Pięć lat temu założyliśmy sobie, że powalczymy o medale w mistrzostwach Polski młodzików i Gimnazjadzie. W obu imprezach byliśmy w czołowej czwórce, cel został osiągnięty. Nasze marzenia się spełniły. W Radomiu wszyscy zagrali bardzo dobrze, ale na wyróżnienie zasługuje nasz kapitan Mateusz Gawkowski, który został uznany za jednego z trzech najlepszych zawodników imprezy. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali przez ten czas, a zwłaszcza dyrektorowi Gimnazjum nr 3 Tomaszowi Szturo oraz rodzicom za pomoc i doping. Zamykamy pewien etap w historii tej drużyny. Chłopcy kończą gimnazjum, pójdą do różnych szkół, ale liczę, że nadal będą razem grali i odnosili sukcesy. A zespołowi z Bydgoszczy życzę medalu mistrzostw świata, to by znaczyło, że i my należymy do wyróżniających się drużyn na świecie.

Skład zespołu: Kuba Chodkowski, Mateusz Ducki, Artur Gromelski, Mateusz Gawkowski, Jan Hoffman, Piotr Kalinowski, Michał Opiatowski, Hubert Rowicki, Marcin Szczęsny, Piotr Sześciórka, Piotr Szulc, Mateusz Ślesicki. Trener Piotr Szymanowski