Smartwatch ? monitorowanie zdrowia w zasięgu ręki

Rynkowy sukces smartwatchy wynika z ogromu korzyści, których dostarczają. To nie tylko ?dodatkowy ekran smartfona?, ale przede wszystkim motywator do aktywności fizycznej oraz urządzenie monitorujące stan naszego zdrowia np. w zakresie saturacji krwi czy badania EKG.

Takie modele znajdują się w ofercie polskiego producenta elektroniki użytkowej ? firmy Maxcom.

Elektrokardiograf w zasięgu ręki

Niezależnie od wieku powinniśmy być świadomi stanu naszego zdrowia oraz podstawowych funkcji życiowych. Dzięki takiemu podejściu możemy zapobiec schorzeniom. Umieszczone w inteligentnych zegarkach czujniki pozwalają na monitorowanie wielu aspektów. Badanie EKG umożliwia ocenę pracy serca oraz wykrycie ewentualnych zaburzeń. Proces ten odbywa się za sprawą mających styczność z ciałem sensorów, które zbierają informacje o pracy serca. Zamknięcie funkcji elektrokardiografu w kopercie zegarka pozwala na wykonanie pomiarów w dowolnej chwili, w każdym miejscu, bez konieczności udania się do placówki służby zdrowia. Nieprawidłowości w pracy serca mogą pojawić się w każdym wieku, a możliwość bieżącego monitorowania sprawia, że ewentualna interwencja lekarska może nastąpić bez zbędnej zwłoki.

Producenci smartwatchy wyposażają je w szereg innych rozwiązań, które poinformują nas o stanie naszego zdrowia. Znajdziemy w nich monitory ciśnienia i saturacji krwi, pulsu czy jakość snu.

Maxcom FW46 Xenon

Ten wyposażony w funkcję EKG smartwatch posiada czytelny wyświetlacz 1.3? oraz baterię, która zapewnia do dwóch tygodni działania. Jego wytrzymała konstrukcja oraz liczne programy treningowe sprawiają, że jest idealnym partnerem podczas uprawiania sportu. Maxcom FW46 Xenon oprócz funkcji EKG, pozwala na dokonanie pomiaru ciśnienia, pulsu, natlenienia krwi, jak również zmierzenie temperatury ciała. Smartwatch współpracuje z dostępną w języku polskim aplikacją Smart Health. Model ten może również monitorować sen, aby dokonać analizy całkowitego czasu jego trwania oraz poszczególnych faz. Model ten jest idealnym towarzyszem każdego dnia. Jego elegancki design sprawia, że można go nosić nie tylko na co dzień, ale również na wieczorne wyjścia.

Maxcom FW45 Aurum 2

Jest to druga generacja jednego z najbardziej popularnych modeli marki. Został wyposażony w wygodny i wyrazisty wyświetlacz IPS o przekątnej 1,78?. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych czujników może na bieżąco mierzyć takie parametry zdrowia jak rytm serca (za pomocą pomiaru EKG), ciśnienie i natlenienie krwi, puls, czy jakość snu. Kobiety docenią natomiast fakt, że Maxcom FW45 Aurum 2 wyposażono w monitor cyklu menstruacyjnego. Zerkając na ekran urządzenia, możemy dowiedzieć się o powiadomieniach ze smartfona: SMS-ach, e-mailach czy połączeniach. Tryby sportowe, które oferuje smartwatch Maxcom FW45 Aurum 2 to chód, bieg, rower, wspinaczka, koszykówka, joga, spinning. Urządzenie liczy również kroki i spalone kalorie. Zegarek posiada polskie menu i aplikację na telefon ? FitCloud Pro.

Maxcom FW22 Classic

Wyposażono go w 1-calowy wyświetlacz oraz wydają baterię o pojemności 200 mAh, która zapewnia do 10 dni pracy na jednym ładowaniu. Choć jego retro-design zabiera w sentymentalną podróż, to oferuje wiele zaawansowanych i nowoczesnych funkcji. Jedną z nich jest możliwość przeprowadzenia badania EKG. Ponadto Maxcom FW22 Classic wyposażono w pulsoksymetr, monitory snu, tętna i ciśnienia krwi oraz liczne tryby sportowe. Smartwatch ten charakteryzuje się ponadto najwyższą klasą odporności na pył i wodę ? IP68.

Smartwatche Maxcom

Maxcom jest polskim producentem i dystrybutorem elektroniki użytkowej. W portfolio firmy znajdują się m.in. wytrzymałe telefony komórkowe, rozwiązania z zakresu elektromobilności, głośniki Bluetooth czy roboty sprzątające. Ważnym elementem oferty Maxcom są jednak urządzenia z kategorii wearables. Firma stale monitoruje potrzeby odbiorców i w oparciu o nie kształtuje swoją ofertę. Z tego powodu smartwatche Maxcom posiadają najbardziej pożądane na rynku rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.