Spektakl poetycko-muzyczny pt. „Rozmowa z Norwidem”

Spektakl poetycko-muzyczny pt.” „Rozmowa z Norwidem”, przygotowana w ramach Teatru Młodych „Norwidowcy” z LO im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie.

W Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości „Fabryczka”, mieszczącym się przy ul. Orwida 20 w Wołominie, odbył się spektakl poetycko-muzyczny pt.” „Rozmowa z Norwidem”, który przygotowała młodzież wraz z nauczycielami z LO im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie, panią – Agnieszką Strojecką, Marią Różycką, Magdaleną Krysiak i Ewą Całka, w ramach Teatru Młodych „Norwidowcy”. W tym roku młodzież, która wystąpiła w spektaklu osiągnęła wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie poetyckim ?Bliżej Norwida?, organizowanym przez XXIV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Warszawie, zajmując w kategorii recytacja poezji Norwida – II miejsce, które zajął Cezary Polak, III miejsce – Jacek Borkowski, a wyróżnienia otrzymały: Paulina Borowiec i Maciej Pałdyn, zaś w kategorii – poezja śpiewana II miejsce wywalczyła Aleksandra Bąk przy akompaniamencie brata, Karola. Występ w „Fabryczce”, był na bardzo wysokim poziomie wokalnym. Pasja i zaangażowanie przekłada się na pracę całego zespołu, który wspiera dyrektor Liceum, pani Aldona Torenc i wicedyrektor Anna Romaszko.

Licznie zgromadzona publiczność dziękowała uczestnikom występu owacjami na stojąco. Powiat Wołomiński w podziękowaniu ufundował dla uczestników pamiątkowe książki z dedykacją od Starosty Wołomińskiego – Adama Lubiaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.