Sportowa mapa powiatów wschodnich

Wspaniała atmosfera sportowej rywalizacji i rodzinnej zabawy w sportowym duchu ? tak najkrócej można opisać półfinałowy V Wielki Turniej Świąteczno ? Noworoczny w Kosowie Lackim, zorganizowany przez Akademię Młodego Piłkarza Gool.

W sobotę, 13 grudnia 2014 roku, w nowoczesnej hali sportowej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego, odbyły się piłkarskie rozgrywki, podopiecznych AMP GOOL z dziewięciu oddziałów wschodniej części naszego regionu. Turniej był okazją do skonfrontowania umiejętności piłkarskich dzieci w trzech grupach wiekowych żaczki (4 ? 6 lat), orliki (7 ? 9) i Dream Team (10+). Łącznie ponad 250 zawodników walczyło o bramkę. Piłkarską atmosferę podgrzała loteria przygotowana przez organizatora, gdzie głównymi nagrodami była piłka i koszulka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa. Do wielkiego finału V Wielkiego Turnieju Świąteczno ? Noworocznego, który odbędzie się już 10 stycznia 2015 roku, awansowały drużyny z grupy wiekowej żaczków AMP Łochów i AMP Kosów Lacki, z grupy orlików Małkinia Górna oraz Wyszków. Zaś w przedziale wiekowym Dream Team, przechodzi Łochów i Stare Bosewo.

Żywiołowy i ekscytujący doping rodziców, motywował i uskrzydlał zawodników. Były transparenty, trąbki, bębny ? najgłośniejszą dopingującą drużyną byli kibice z Sadownego! Być może ten doping sprawił, że właśnie chłopcy z Sadownego, zostali liderami Turnieju. Każdy z zawodników otrzymał medal a zwycięscy puchary i statuetki wraz z nagrodami. Rywalizacja oparta o zasady szacunku do drugiej osoby, była przesłaniem Turnieju. Świąteczny nastrój dopełnił ceremonie wręczania nagród przez samego Świętego Mikołaja.

W meczu finałowym, który odbył się o godz. 21.00 obserwowaliśmy nadal wysoki poziom zawodników. W konkursie chłopców, którzy z łatwością opanowali zwody Robbena, Ronaldo, czy Lewandowskiego triumfowali: Igor Kamecki z AMP Sadowne, Łukasz Zysk i Szymon Macioch z AMP Małkinia Górna. Ze wszystkich mogli być dumni trenerzy AMP GOOL, pod wodzą Krzysztofa Gawary, legendy Legii Warszawa, obecnie dyrektora ds. szkolenia Akademii. ? Ogromnie cieszy zapał i pasja zawodników ? przyznaje Jakub Szcześniak, organizator turnieju. – Piłkarskie emocje, większe niż w lidze mistrzów, wypełniły czas dzieci i ich bliskich. Pokazaliśmy jak dzieci mogą wykorzystywać swój potencjał i umiejętności. Wszystkie szczegółowe informacje, relację fotograficzną oraz wyniki z turnieju można znaleźć na stronie, www.ampgool.pl. Organizator zaprasza na wielkie rozgrywki finałowe już 10 stycznia 2015 roku, do Wołomina, gdzie czekają nas równie pasjonujące i efektowne mecze oraz pokaz umiejętności i talentów dzieci.

AMP GOOL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.