Staniemy na wysokości zadania i będzie to wspaniały turniej

Z Piotrem Szymanowskim, pierwszym trenerem siatkarzy Wichru Kobyłka, którzy w sezonie 2016/2017 zadebiutują na trzecioligowych parkietach, o zmianach personalnych w zespole, przygotowaniach do przyszłego sezonu, a także o turnieju siatkarskim, inaugurującym działalność nowej hali sportowej w Kobyłce, rozmawia Paweł Choim.? Czy w okresie przygotowawczym nastąpiły jakieś zmiany personalne w sztabie szkoleniowym albo wśród zawodników?
? Jeśli chodzi o zmiany w kadrze trenerskiej, to do sztabu szkoleniowego dołączył Hubert Milewski, który będzie pełnił funkcję drugiego trenera. Natomiast co do zawodników, to jeszcze do końca nie mamy pełnego składu, ale już wiemy, że dołączyło do nas czterech chłopców z rocznika 97., czyli dziewiętnastolatków. Jest to ten sam rocznik, na bazie którego ta drużyna powstała. W zeszłym sezonie nasz zespół miał dość krótką ławkę i to był nasz duży kłopot, dlatego w tym sezonie postaramy się wyeliminować ten problem.
? Czy pozostaną w drużynie kluczowi zawodnicy z poprzedniego sezonu?
? W drużynie zostaje trzech starszych chłopaków ? Łukasz Szewczyk, Wiktor Karpienia i Mirosław Krone ? którzy w zeszłym sezonie bardzo nam pomogli w wywalczeniu awansu i w tym sezonie, mam nadzieję, również będą stanowili trzon zespołu.
Natomiast wszyscy pozostali zawodnicy, to będą dziewiętnastolatkowie, w przeważającej części nasi wychowankowie, do których, tak jak mówiłem, dołączyło czterech chłopaków. Dzięki temu będziemy mieli młody zespół, perspektywiczny, budowany na następne lata. Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że mimo, iż tych zawodników czeka duże wyzwanie, to jest to dobra inwestycja na przyszłość i warto podjąć takie ryzyko. Reasumując, nie mamy spektakularnych wzmocnień, natomiast zaczniemy z taką kadrą i zobaczymy, jak to wszystko się rozwinie.
? Jak przebiegają przygotowania do następnego sezonu?
? Cały czas trenujemy, tak aby drużyna była jak najlepiej przygotowana do zbliżającego się sezonu. Jednak nie ukrywam, że mamy trochę problemów w tym temacie. Ci chłopcy właściwie nie mieli wakacji, ponieważ najpierw zdawali matury, a potem mieli egzaminy na studia. Dopiero niedawno osiągnęli jakąś stabilizację i już wiadomo, kto gdzie będzie studiował i co robił. Dlatego na razie mamy problem z frekwencją, gdyż nie możemy wszyscy razem się zejść.
? Kiedy ruszają rozgrywki III ligi?
? Nie było jeszcze spotkania terminarzowego. Zwykle inauguracja rozgrywek ligowych następuje pod koniec września albo na początku października. Ale o tym wkrótce się dowiemy.
? W połowie września, w nowej hali sportowej w Kobyłce, przy ZSP nr 3, odbędzie się turniej siatkówki, który zainauguruje funkcjonowanie tego obiektu sportowego. Czy może Pan przybliżyć naszym Czytelnikom szczegóły związane z tym wydarzeniem sportowym, zapowiadającym się jako nie lada gratka dla fanów siatkówki?
? Zbliżający się turniej, to jest bardzo duże wyzwanie organizacyjne, a zarazem prestiż. Tym bardziej, że mecz finałowy turnieju mężczyzn będzie transmitowany bezpośrednio na antenie TVP Sport. Jest jeszcze bardzo dużo pracy i różnych spraw do załatwienia.
? Jak będzie wyglądała ?struktura? turnieju?
? W dniach 16-17 września odbędzie się turniej kobiet, w którym zagrają ze sobą drużyny z Orlen Ligi (KS Developres Rzeszów, Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS, Siódemka SK bank Legionovia i Budowlani Łódź), zaś w dniach 17-18 września zaplanowano turniej mężczyzn, w którym będą rywalizowały drużyny z PlusLigi (Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów, Cerrad Czarni Radom i AZS Politechnika Warszawska). Organizatorami turnieju są Urząd Miasta w Kobyłce wraz z Zespołem Szkół Publicznych nr 3. Jest to bardzo duże przedsięwzięcie, które wymaga od nas, czyli Urzędu Miasta i ZSP nr 3, wiele pracy. Tym bardziej, że ta hala jest nowa i to będzie pierwsza impreza, inaugurująca jej działalność. Zostanie sprawdzone oświetlenie, osprzęt oraz wiele innych urządzeń i instalacji. Jest dla nas zagadką, jak to wszystko się sprawdzi. Oczywiście staniemy na wysokości zadania i będzie to wspaniały turniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.