Sukcesy Wichru na Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

W minioną sobotę (7 czerwca) warszawski Herkules był organizatorem Pucharu Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach tych startowali juniorzy do 18, 20 i 23 lat, seniorzy i weterani. Jako pierwszy z kobyłkowskich zawodników wyciskał najmłodszy uczestnik zawodów, szesnastoletni Michał Skonieczny. Były to jego drugie tej rangi zawody a pierwsze w koszulce specjalistycznej. Michał zaliczył wszystkie trzy próby i uzyskał 110 kg, co dało mu pierwsze miejsce w juniorach do 18 lat.

W tej samej kategorii wagowej co Michał Skonieczny ale w grupie do 20 lat z powodzeniem startował Artur Białek, który wycisnął 152,5 kg i również zajął pierwsze miejsce z bardzo dużą przewagą nad drugim zawodnikiem. W grupie seniorów, również w kategorii 66 kg., Rafał Białek zaliczył dwa podejścia i zdobył pierwsze miejsce bardzo dobrym wynikiem ? 170 kg. Gdyby wycisnął 180 kg, wówczas poprawiłby rekord życiowy aż o 9,5kg. ? Kolejny nasz zawodnik ? Cezary Rzempołuch tym razem startował w kat do 93 kg i uzyskał 185 kg. Wynik ten dał mu drugie miejsce. Czarek zaliczając wszystkie trzy podejścia poprawił swój rekord życiowy aż o 15 kg. Ostatni nasz zawodnik startujący w kat. +93kg w juniorach do 20 lat Łukasz Jędrysiak, też poprawił swój rekord życiowy o 12,5 kg i wynikiem 142,5 kg zajął pierwsze miejsce ? opowiada trener Stanisław Bielewicz.

? Szkoda, że nie było prowadzona klasyfikacja drużynowa juniorów do 20 lat bo z całą pewnością Wicher zdobył by puchar za I miejsce ? dodaje.

Za niespełna dwa tygodnie w Kielcach odbędą się Mistrzostwa Polski juniorów do 16 i 18 lat w wyciskaniu i trójboju siłowym. ? Z tym startem wiążemy duże nadzieje na zdobycie kolejnych medali ? zapewnia szkoleniowiec.