Świat z makaronu

W ramach Tygodnia z Praską Giełdą Spożywczą, w ?Dniu z makaronem? odbył się happening artystyczny ?Świat z makaronu?. Wzięło w nim udział osiemnaścioro uczniów z Zespołu Publicznych Szkół Katolickich oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach. Uczęszczają oni na zajęcia koła plastycznego, które prowadzi Bogusława Ołowska.

Na wolnym powietrzu młodzież wykonała na oczach widzów wspaniałe rzeźby z makaronu, który wcześniej lekko namoczony w wodzie, okazał się doskonałym materiałem plastycznym. Poddawał się sprawnym rękom młodych artystów, którzy potrafili stworzyć z niego interesujące formy. Przed wyschnięciem rzeźb ? co sprzyja uzyskaniu przez nie trwalszej konsystencji ? zostały one pomalowane farbami w sprayu.
Oceny rzeźb dokonało jury w składzie: Zenon Daniłowski ? prezes Praskiej Giełdy Spożywczej, Ewa Sumisławska ? szefowa redakcji ?Telewizyjnego Kuriera Mazowieckiego? oraz Jerzy Samoń ? redaktor naczelny ?Nowej Wsi?, a wcześniej szef telewizyjnej ?Panoramy?.
W konkursie wzięło udział osiemnaścioro uczniów z Zespołu Publicznych Szkół Katolickich oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach. Uczęszczają oni na zajęcia koła plastycznego, które prowadzi Bogusława Ołowska.Równorzędne wyróżnienia w konkursie uzyskali: Kamila Karpiuk, Wanda Laskowska i Kamil Ołowski. Autorzy najlepszych prac otrzymali w nagrodę odtwarzacze MP3. Pozostali uczestnicy happeningu otrzymali od Praskiej Giełdy upominki.
Zwycięskie prace wzięły udział w aukcji na rzecz dzieci niepełnosprawnych z ząbkowskiego koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Relację filmową z happeningu zaprezentował tego dnia Program Drugi Telewizji Polskiej ? w ?Telewizyjnym Kurierze Mazowieckim?.