Świętowali na wesoło

Ciepłe słowa, słodkości, gratulacje dla jubilatów 80. i 90. latków, a potem kabaret – tak obchodzono Dzień Seniora w Ząbkach. W dniach 2 i 3 października blisko 500 ząbkowskich Seniorów z klubów ?Relax? i ?Retro? obchodziło swoje święto. 

 Spotkania członków z Klubów Seniora ?Relaks? i ?Retro? odbyły się tuż po mszach św. w ich intencji w kościele Św. Trójcy i pw. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. W obu przypadkach przygotowano poczęstunek i przedstawienie ?Bombowa rodzinka? w wykonaniu ?Eko Kabaretu? z Urli. Uczczono 80. urodziny członków obu klubów Relaks: Alicji Pietraniuk, Mieczysława Kućmierowskiego, i Mieczysława Zastawnego oraz członków z klubu Retro: Ludwiki Kielak, Teresy Kukiełki, Bronisławy Kornackiej, Czesławy Wikieł, Ignacego Łęczyckiego, Eugeniusza Cimaszewskiego, Władysława Kiełek, Marka Maliszewskiego i Henryka Nowaka. Uhonorowano także urodziny 90. latków (Relaks): Stanisława Lewickiego, Jadwigi Dudek, Sabiny Krzysztofik, Mariana Łozowskiego i Mieczysława Turowskiego oraz Genowefie Soszka z klubu Retro.

Z rąk burmistrza symboliczne kwiaty otrzymały organizatorki spotkań: Irena Rytka (Relaks) i Zofia Załęska (Retro). Na spotkaniach nie zabrakło gości: księży proboszczów: Edwarda Kowary i Andrzeja Kopczyńskiego oraz wiceburmistrza Artura Murawskiego i komendanta Straży Miejskiej Zbigniewa Forysiaka.

Iwona Potęga