Teresa Urbanowska: Chwilo trwaj

teresa

W ostatni wtorek odbyła się druga część I posiedzenia nowo wybranej Rady Powiatu Wołomińskiego. Muszę przyznać, że jak do tej pory jestem pod wrażeniem – po pierwsze – spokoju, jaki panował podczas obrad; po drugie wysokiego standardu zachowań wszystkich naszych Wybrańców.
Druga część pierwszego posiedzenia rady rozpoczęła się od podziękowania przez nowo wybrany Zarząd Powiatu liderom poprzedniego Zarządu. Tak być powinno, ale nie zawsze tak bywało. Nie wiem jak Państwu, ale mnie się to podoba!
Nie jest to jedyny element, który doceniam i oceniam. Obecnej ekipie radnych udało się w zgodzie i bez emocji, pokazywanych publicznie, uzgodnić składy komisji rady oraz ich przewodniczących. Z pobieżnej analizy widać, że o ile zwycięskie Prawo i Sprawiedliwość „wzięło” na siebie wszystkie kluczowe funkcje takie jak: skład osobowy Zarządu oraz prezydium rady o tyle w kierownictwie komisji postanowiło się władzą nieco podzielić. I tak na czele dwóch komisji stanęli radni z innych komitetów wyborczych: Igor Sulich i Robert Roguski; w składach komisji zostały zachowane parytety reprezentacji z innych klubów, ba – wybrano nawet wiceprzewodniczących komisji z innych niż PiS ugrupowań.
Siedząc na tej wtorkowej sesji zastanawiałam się: czy to aby nie sen? Czy znowu może być normalnie? No i wreszcie refleksja – chwilo trwaj… czyżbyśmy wreszcie dokonali dobrego wyboru? Nie ukrywam, że chcę aby tak było i, że bardzo nie chcę się rozczarować. Tak więc póki co powtórzę: Chwilo – trwaj.
Trwaj dla dobra mieszkańców tej ziemi.
Pobieżne, krótkie rozmowy z pracownikami starostwa potwierdzają to moje pierwsze wrażenie. Wszystko wskazuje na to, że zanosi się na w miarę spokojny początek.
Przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego – Robert Perkowski, to doświadczony samorządowiec, któremu udało się dość spokojnie przeprowadzić Ząbki przez ostatnie 12 lat. Zna się więc na samorządowej robocie i wierzę, że tak jak chciał rozwoju Ząbek, z którymi jest związany, tak samo jest zainteresowany powodzeniem rozpoczynającej się kadencji, dla całego powiatu. Podobnie jego dwaj zastępcy – wybrany na pierwszej części posiedzenia Cezary Wnuk i na wtorkowej, radny z Gminy Dąbrówka, Wiesław Mędrzycki również są gwarantem dobrych standardów.
Obsada Zarządu Powiatu na czele ze starostą Adamem Lubiakiem i zastępcą Robertem Szydlikiem również nie budzi mojego niepokoju.
Chwilo trwaj… oby jak najdłużej

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.