Tłuszcz liderem

Do tej pory analizowaliśmy pracę radnych z Wołomina, Zielonki, Ząbek, Kobyłki oraz radnych powiatu. W tym tygodniu pod lupę wzięliśmy Tłuszcz. Jeśli bralibyśmy pod uwagę tylko frekwencję, to bez wątpienia radni z Tłuszcza mogą być stawiani za wzór. Nieobecności są w tym przypadku sporadyczne. O współpracy z radnymi mówi Krzysztof Gajcy, przewodniczący rady.

Nie myślałem, że historia mojej pracy w samorządzie gminnym będzie trwała tyle lat, jestem tym naprawdę mile zaskoczony, że mieszkańcy obdarzyli i darzą mnie takim zaufaniem. Gdy latem 1998 roku zaproponowano mi kandydowanie w wyborach do Rady gminnej, po przeprowadzonych konsultacjach z mieszkańcami oraz po rozmowach z rodziną zdecydowałem się podjąć wyzwanie i kandydować na radnego do Rady Miejskiej w Tłuszczu. Dzięki poparciu wyborców zostałem radnym kadencji 1998-2002, a następnie 2002-2006. Na początku obecnej kadencji, myślę, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jak również najwyższej procentowo wygranej w swoim okręgu wyborczym na terenie Gminy Tłuszcz, radni zadecydowali się powierzyć mi sprawowanie zaszczytnej funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tłuszczu.

Praca w Radzie Gminy jest zaszczytem, ale przede wszystkim obowiązkiem jaki każdy radny powinien wykonać na rzecz swojego społeczeństwa. Mam satysfakcję, że Rada której jestem Przewodniczącym jest Radą z doświadczeniem, odpowiedzialnością i o dużych ambicjach. Zdecydowana większość radnych pełni tę funkcję już kolejny raz, co znaczy, że zdobyli sobie zaufanie mieszkańców, a na takim stanowisku jest to bardzo istotne i ważne. O zaangażowaniu radnych w pracę na rzecz gminy świadczy również ich udział w pracach komisji oraz na posiedzeniach sesji. Posiedzenia komisji są często bardzo burzliwe, ale jest to efekt aktywnego i czynnego zaangażowania radnych w podejmowanie decyzji, których finałem są uchwały Rady podejmowane na sesjach.

Nie mamy w Radzie podziałów politycznych na koalicję i opozycję, dzięki czemu podejmowane wybory przez radnych nie są dobrem kierowanym w stronę ugrupowań lub partii, są bezstronne i wyrażają własne zdania w rozwiązaniu największych problemów.

Muszę zaznaczyć, że plany pracy komisji stałych Rady Miejskiej w Tłuszczu są corocznie realizowane ponad plan, co również świadczy o dużym wkładzie pracy radnych.

Ostatnio w naszej gminie mamy nerwową atmosferę związaną z tzw. ?problemem śmieciowym?. Początkiem tego było przejście z ogólnodostępnego systemu kontenerowego, w którym to wszyscy mieszkańcy wyrzucali śmieci nieodpłatnie, na umowy indywidualne, związane z opłatami uiszczanymi firmom zewnętrznym, odbierającym odpady składowane w pojemnikach przydomowych. Następna sprawa to zamknięcie wysypiska w Wólce Kozłowskiej i związana z tym rekultywacja tego wysypiska. W tych kwestiach nie do końca, mieszkańcy rozróżniają kompetencję Rady i kompetencje Urzędu Gminy, przypisując Radzie błędy, które nie są od niej zależna.

Na zakończenie chcę podziękować radnym za pomoc oraz za sugestie, które otrzymuję od nich w związku z pełnionym stanowiskiem. Dziękuję i proszę mieszkańców o zrozumienie w związku z podejmowanymi decyzjami przez Radę Miejską w Tłuszczu często bardzo trudnymi i zawikłanymi.

6 przemyśleń nt. „Tłuszcz liderem

  1. „Tłuszcz liderem” z powodu 100% frekwencji radnych? Super. żeby jeszcze z tej ich cięzkiej pracy coś konkretnego częściej wynikało… A nie tylko diety… :/

  2. W okolicach Tłuszcza powinno być zagłębie zdrowego „jedzonka”…choć nas razie może się nie opłaci…ale to jest przyszłość. Pozdrawiam :)

  3. Dorzucam aktualności…które warto przeczytać. Brak oczywiście http aby link był kompletny (w tej formie chyba nie będzie „klikalny”, a więc zgodny z regulaminem)
    ://zdrowo.info.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=420&start=15

  4. TeSa – załóż sobie jakiegoś bloga czy coś… Te twoje wstawki nie na temat są już męczące.

  5. Te wstawki są dla mądrych ludzi…więc nie wiem po co je czytasz :)

  6. Może znajdź sobie szersze audytorium? Na wp.pl czy onecie… Tam cię na pewno docenią!

Możliwość komentowania jest wyłączona.