Transport publiczny 11 listopada w Warszawie

Komunikacja miejska w Święta, Nowy Rok i Trzech Króli

Zmiany w ruchu drogowym, kursowaniu autobusów i tramwajów podczas obchodów Święta Niepodległości

1. Zgromadzenia i przemarsze w Śródmieściu

Dwa największe wydarzenia, które będą miały wpływ na funkcjonowanie Warszawskiego Transportu Publicznego (WTP), to Bieg Niepodległości oraz Marsz Niepodległości, a także wyłączenie z ruchu Krakowskiego Przedmieścia.

Ramy czasowe i zajętości al. Jana Pawła II na odcinku Rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Stawki z powodu Biegu Niepodległości są określone, gdyż została przygotowana i zatwierdzona czasowa organizacja ruchu; zmiany na trasie biegu będą wprowadzane przez policję. W przypadku Marszu Niepodległości zmiany w ruchu będą wprowadzane operacyjnie przez policję, dlatego trudno określić w jakich godzinach autobusy i tramwaje będą kierowane na trasy objazdowe. Zmiany w kursowaniu pojazdów WTP wynikające z tych zmian w ruchu drogowym są ze sobą powiązane – wyłączane równolegle będą różne odcinki ulic; także te, które mogą pełnić funkcję tras objazdowych. Trzeba liczyć się z tym, że centrum miasta będzie nieprzejezdne dla komunikacji naziemnej WTP.

Dlatego zachęcamy do korzystania z metra oraz połączeń kolejowych – Szybką Koleją Miejską i Kolejami Mazowieckimi. W piątek w godz. 11.00-19.00 metro będzie kursowało częściej niż w standardowy dzień świąteczny – M1 co ok. 4 min., M2 co ok. 5 min. W razie potrzeby do ruchu skierujemy dodatkowe składy. Przypominamy, że obowiązuje wzajemne honorowanie biletów wszystkich rodzajów WTP i KM.

2. Dynamiczna informacja pasażerska

Tego dnia na stronie internetowej WTP i w mediach społecznościowych prowadzona będzie relacja na żywo z wprowadzanych zmian w ruchu drogowym i kursowaniu pojazdów WTP. Na ulicach, w ważnych komunikacyjnie punktach, będzie pracowało ok. 20 informatorów; w tym trzech mobilnych, w radiowozach. W mieście rozlokowanych zostanie ok. 50 posterunków nadzoru ruchu.

3. Autobusy i tramwaje na objazdach

Autobusy i tramwaje, których trasy prowadzą głównymi ciągami komunikacyjnymi przez centrum oraz ulicami poprzecznymi, będą kierowane na trasy objazdowe przebiegające najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi. Trasa linii 518 zostanie skrócona do Metra Marymont.

Ze względu przewidywane długotrwałe utrudnienia w ruchu w centrum zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii 41322 78. Uruchomimy zastępczą linię tramwajową 72 o trasie:

72: OS. GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – most Śląsko-Dąbrowski – al. „Solidarności” – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.

Na trasy zmienione będą kierowane tramwaje linii 7, 9, 15, 17, 20, 23, 24, 26, 33, 35, 72. W zależności od aktualnej sytuacji na ulicach, wprowadzanych wyłączeń ruchu drogowego i tramwajowego, trasy linii mogą skracane, dzielone na funkcjonujące odcinki, a tramwaje kierowane na trasy objazdowe.

Szczegóły zmian w ruchu drogowym.

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o Światowym Dniu Walki z Depresją, startującym pilotażowym programie samorządu [...]
0 komentarzy

Promocja 10% rabatu na zakup biletów okresowych w aplikacji Kolei Mazowieckich przedłużona!

W związku z pozytywnym odbiorem przez podróżnych promocji aplikacji mobilnej KM Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o jej przedłużeniu do 31 maja 2024 [...]
0 komentarzy
Ponad 45,6 mln zł na wprowadzenie usług społecznych na Mazowszu

Ponad 45,6 mln zł na wprowadzenie usług społecznych na Mazowszu

Asystent jadący ze starszą osobą do lekarza, gdy rodzina jest w pracy, pan „złota rączka” czy pielęgniarka przyjeżdżająca do domu – to tylko [...]
0 komentarzy
7000 litrów niebezpiecznej substancji w lesie!

7000 litrów niebezpiecznej substancji w lesie!

Kontenery z sześcioma tysiącami litrów nieznanej substancji wyciekającej do gleby znaleziono w lasach w Dąbrówce i kolejny jeden w lesie w Wyszkowie. Spacerowicze [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 27 lutego do 8 marca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.